• ارتباط با ما: 02188915004

سمینار رایگان توانمندسازی زنان - ویژه بانوان

در اين سمینار معارفه رایگان شما به عواملی چون : عوامل ظاهری ، رفتاری ، کلامی و راز بدن می پردازیم. برای رزرو در این سمینار کلیک کنید...

چرا باید با روش های نوین مطالعه و یادگیری آشنا شویم؟

روش‌های نوین مطالعه مجموعه‌ای از مهارت‌ها هستند که در راستای آموختن و یادگیری موثر به‌کار گرفته می‌شوند، تندخوانی و  استفاده از تکنیک های تقویت حافظه از جمله راهکارهایی هستند، که به شما کمک می کنند تا مطالعه ی موثری داشته باشید.
جهت فراگیری تندخوانی و آشنایی با تکنیک های به خاطر سپاری و تقویت حافظه؛ سعی کرده ایم، مقالاتی تخصصی در حوزه یادگیری و روش های مطالعه را در این بخش قرار دهیم.
در این بخش شما با مطالبی در گروه های مختلف مانند: تندخوانی، تقویت حافظه، نقشه ذهنی، شیوه های مطالعه در کنکور، تکنیک های یادگیری سریع زبان انگلیسی، مطالعه موثر و ... آشنا می شوید.
همچنین در صورت تمایل میتوانید دو پکیج بسیار ارزشمند با عنوان های پکیج جامع تندخوانی و تقویت حافظه و نرم افزار جامع تندخوانی را برای یادگیری سریع خود تهیه کنید.

بهبود مهارت های مطالعه با استفاده از سبک های یادگیری

بسياري معتقدند كه سبك های يادگيری بر خود يادگيري تاثير مي گذارند. اگر چه اصطلاح سبك‌های يادگيری به طرق مختلف تعريف مي شود و تعاريف گوناگوني دارد و ليكن عمدتاً همه تعاريف بر اين نكته تاكيد مي ورزند كه سبك های يادگيری شامل باورها، اعتقادات و رجحانها و رفتارهائی می باشد كه افراد به كار می برند تا در يك موقعيت معينی به يادگيری خود كمك كنند.

بهبود مهارت های مطالعه با استفاده از سبک های یادگیری - 3.0 out of 5 based on 3 reviews

چطور عادات خوبی برای مطالعه در دانشگاه داشته باشیم؟

دانشگاه به طور کلی متفاوت از دبیرستانه. در دانشگاه با امتحانات به مراتب کمتری مواجه هستید ولی وقتی اونها را پست سر بگذارید خیلی ارزشمنده. بعضی کلاس ها فقط نمرات میان ترم و پایان ترم دارند. خیلی مهمه به روز کار کنید و درس هاتون رو به تعویق نندازید. به خودتون نگید:"من این درس رو بعداً میخونم". چونکه اغلب اوقات خودتون رو در حالی که با شتاب اونم درست قبل از امتحان خودتون رو آماده می کنید، بعد متوجه میشید با عجله کاری از پیش نمی برید(حتی بدترش هم می کنه).

چطور عادات خوبی برای مطالعه در دانشگاه داشته باشیم؟ - 3.0 out of 5 based on 3 reviews

10 تکنیک مفید برای افزایش تمرکز حواس در مطالعه

افزایش تمرکز حواس در مطالعه

«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می برند و دلایل مختلف و متعددی دارد. همان طور که خود می دانید، تمرکز حواس در هر کاری از جمله مطالعه و درس خواندن - از ضروریات قطعی است. تمرکز حواس، حالتی ذهنی و روانی است که در آن حالت، تمام قوای حسی، روانی و فکری انسان روی موضوع خاصی متمرکز می شود و تضمین کننده امر یادگیری و انجام صحیح کارها و رهایی از خطرات احتمالی است.

10 تکنیک مفید برای افزایش تمرکز حواس در مطالعه - 0.0 out of 5 based on 1 review

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده 18 دقیقه ای در ابتدای روز

 

صبح – زمان تمرین 5 دقیقه

اولین 5 دقیقه هر روز را باید به مشخص کردن کارهایی که باید انجام دهید تا قبل از شروع کارتان بتوانید نیم نگاهی به کارهایی که باید انجام دهید در طول روز داشته باشید.

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده - 4.0 out of 5 based on 8 reviews

چطور مانع به تعویق انداختن زمان درس خواندن شویم؟

عقب انداختن و پرهیز کردن از انجام، چیزی است که باید با اون مقابله کنیم . طبیعی است که گاهی تعویق داشته باشیم. هر چند، به عقب افتادن مفرط باعث احساس پیشمانی در مورد انجام وظایفی می شود که باید انجامشان می دادیم. همچنین تا وقتی این کار به سرانجام برسد موجب عصبانیت و دلواپسی شما خواهد شد.

چطور مانع به تعویق انداختن زمان درس خواندن شویم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 review

6 تکنیک باورنکردنی برای تقویت حافظه

با این ۶ روش حافظه خود را تقویت کنید

آیا برای به یاد آوردن روزهای هفته یا تاریخ تولد اطرافیان تان به مشکل برمی‌خورید؟ یا اینکه هر چه را نیاز دارید، باید مدت زیادی دنبالش بگردید. 6 راه تقویت حافظه وجود دارد که به شما کمک می‌کند حافظه‌ای بیشتر و دقیق‌تر داشته‌ باشید. این مقاله را بخوانید تا با این راه‌ها آشنا شوید. خانم بل بث کوپر که قبلا هم مقاله های پر طرفداری در مورد راه های اثبات شده علمی برای کار کردن هوشمندانه نوشته بود، حالا هم از ۶ روشی صحبت کرده است که با کمک آن ها می توانیم حافظه مان را تقویت کنیم:

6 تکنیک باورنکردنی برای تقویت حافظه - 0.5 out of 5 based on 2 reviews

نکات کلیدی روشهای صحیح مطالعه و درس خواندن

زمان مطالعه خود را مدیریت کنید

بارها شنیده ایم كه دانش آموز یا دانشجویی می گوید : (دیگرحال و حوصله خواندن این كتاب را ندارم ) و یا (۱۰ بار خواندم و تكرار كردم ولی بازهم یاد نگرفتم) در این موارد مشكل چیست ؟ آیا باید دهها بار درس را تكراركرد تا یاد گرفت ؟ مطمئنا" اگر چنین باشد ، مطالعه كاری سخت و طاقت فرسا است . اما چنین نیست. واقعیت آن است كه این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند.

نکات کلیدی روشهای صحیح مطالعه و درس خواندن - 2.0 out of 5 based on 2 reviews

تندخوانی: فوت و فن یادگیری بهتر

همیشه عوامل و شرایطی وجود دارد که یادگیری را آسان و برخی دیگر آن را مشکل و گاه غیرممکن می‌کند. به یقین برای شما مهم است که این عوامل را بشناسید. برای بهبود و افزایش توان یادگیری باید اصولی را با دقت اجرا کنید؛ زیرا فقط با رعایت این اصول می‌توانید بهتر بیاموزید و از وقت خود حداکثر استفاده را ببرید. آیا کسب یک نمره ی خوب به معنای آن است که فرد موضوع مورد بحث را به خوبی یاد گرفته است؟ آیا کسب یک نمره ی بد نیز به معنای آن است که فرد باید صرفاً بیشتر مطالعه کند؟

تندخوانی: فوت و فن یادگیری بهتر - 0.0 out of 5 based on 1 review

چگونه انگیزه مطالعه خود را بالا ببریم؟

9 راه ساده برای ایجاد انگیزه در مطالعه

اگر فکر می کنيد انگيزه کافی برای مطالعه نداريد، به وب سایت آموزشی ما خوش آمديد. بيشتر دانش آموزان چنين مشکلی را براي يک بار يا بيشتر از يک بار تجربه می کنند. انگيزه برای خوب مطالعه کردن مهم است. وقتی که انگيزه داريد، می بينيد که خيلی راحت است که در يک بازه زمانی تمرکزتان را حفظ کنيد. وقتی که با انگيزه نيستيد نه تنها تمرکز داشتن سخت است بلکه خواهيد ديد که حتی شروع کردن هم سخت است.

چگونه انگیزه مطالعه خود را بالا ببریم؟ - 0.0 out of 5 based on 1 review

تندخوانی و 10 توصیه شب امتحانی

۱۰ توصیه شب امتحانی

هر کاری که ارزش انجام دادن داشته باشد از برنامه ریزی متضرر نمی شود. امتحان دادن نیز از این قاعده مستثنی نیست. آخرین شانس هر کسی برای اثرگذاری بر نتیجه ی امتحان خود، شب پیش از امتحان است. در ادامه ۱۰ کار ساده ای را از نظر خواهید گذراند که انجام دادنشان در شب قبل از امتحان، بر نتیجه ی امتحان شما اثر مثبت خواهد داشت.

تندخوانی و 10 توصیه شب امتحانی - 4.0 out of 5 based on 1 review

تماس با ما

سمینارما | آموزش موفقیت فردی و سازمانی

  • ایران - تهران - ضلع جنوبی چهارراه ولیعصر - کوچه پرتوی - پلاک 16
  • 02188915004

موسسه خانواده موفق اندیشه مثبت.سمینار ما یک وب سایت تخصصی در زمینه موفقیت فردی و معرفی همایش های آموزشی و اساتید برگزیده ایران می باشد. این وب سایت تحت عنوان موسسه خانواده موفق اندیشه مثبت و به مدیریت آقای محسن تیموری به عنوان مدیریت موسسه و آقای علی قلی زاده به عنوان مدیریت سایت فعالیت می کند. این موسسه فعالیت خود را از سال 1389 در حوزه آموزش و سمینارهای برگزیده در تهران و ایران شروع کرده است . و در امر آموزش در سطح ایران گام های بسیار موفقی را برداشته است.

این موسسه درصدد است تا با استفاده از روش‌های نوین آموزشی و بکارگیری اهرم اینترنت، آموزش های سطح اول را در اختیار هم میهنان عزیز قرار دهد. فارغ از تشریفات، سمینار ما یک تیم متشکل از متخصصان و کارشناسانی در حوزه روانشناسی، کارآفرینی، بازاریابی، تجارت الکترونیک و مدیریت است.

بالا