آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

زبان بدن - کتاب زبان بدن - ارتباطات غیر کلامی

زبان بدن شامل همه‌ی چیزهایی می‌شود که از حالت‌های بدنی شما منتقل می‌شود.

مغز ما به صورت ناخودآگاه، زبان بدن افراد دیگر را می‌خواند، منظور از زبان بدن، حرکات و وضعیت‌هایی است که ما به بدن، چهره و دست‌های خود می‌دهیم. ما بر این اساس در مور دیگران قضاوت می‌کنیم.

زبان بدن توسط قسمتی از مغز ما به نام سیستم لیمبیک درک می‌شود. این بخش مستقیما با قسمت‌های دیداری و پیش‌حرکتی قشر مغز در ارتباط است. به عبارت دیگر پیش از پردازش آگاهانه چهره و حرکات یک شخص به صورت آگاهانه اطلاعات مستقیما به قسمت لیمبیک ما می‌روند و ما یک شناخت غریزی نسبت به یک شخص پیدا می‌کنیم و مثلا متوجه می‌شویم که شخص مسلط و توانمند است یا متزلزل با عصبی.

در این بخش مطالبی را در حوزه زبان بدن و ارتباطات غیر کلامی برای مطالعه شما قرار دادیم.

همچنین سمینارما به عنوان برترین موسسه در حوزه آموزش مهارت های فردی در حال حاضر محصول بسیار متفاوت با عنوان: دوره شناخت دروغگوها از طریق زبان بدن را تولید کرده است.

اشتباهات رایج در زبان بدن که نباید نادیده بگیرید

آموزش زبان بدن و تصحیح اشتباهات رایج در مورد آن به ما کمک می‌کند تا بتوانیم از ارتباطات غیرکلامی برای انتقال بهتر نظر و احساسمان کمک بگیریم. بدن و حرکات ما نیز سخن می‌گویند و به طور ناخودآگاه به طرف مقابل ما پیام‌هایی را ارسال می‌کنند که می‌تواند در رابطه با فرد و واکنش‌ها و قضاوت‌های او تاثیر گذار باشد. آموزش زبان بدن به ما کمک می‌کند تا از این فرصت و توانایی برای انتقال بهتر نظر و احساسمان کمک بگیریم. در این مطلب به نکاتی در این زمینه اشاره می‌کنیم.

اشتباهات رایج در زبان بدن که نباید نادیده بگیرید - 3.7 out of 5 based on 6 votes

تحلیل قدرتمند زبان بدن اوباما و ترامپ در کاخ سفید

زبان بدن اوباما و ترامپ چه می گوید؟

یک کارشناس زبان بدن ( Body Language ) به تحلیل رفتار و ژست های باراک اوباما و دونالد ترامپ در جریان دیدار اخیرشان در کاخ سفید پرداخته و اینطور نتیجه گیری کرده که اوباما ژست های ناشی از "خستگی" داشته اما رفتارهای ترامپ نشان دهنده جدیت و همچنین واهمه ناشی از روبرو شدن با مسائل جدید بوده است.

تحلیل قدرتمند زبان بدن اوباما و ترامپ در کاخ سفید - 3.3 out of 5 based on 3 votes

از روی زبان بدن به روابط عاطفی و احساسی اتان پی ببرید

آیا از روی زبان بدن می توان به وضعیت رابطه عاطفی پی برد؟ خیلی مواقع در روابط عاطفی دو طرف همدیگر را درک نمیکنند. دلیل اصلی اینست که آنها نمیتوانند به گونه ای موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در یک ارتباط، بخش عظیمی را رفتارهای غیر کلامی تشکیل می دهد. تسلط بر زبان بدن عاطفی میتواند به شما کمک کند یک رابطه عاطفی عاشقانه بسازید.

از روی زبان بدن به روابط عاطفی و احساسی اتان پی ببرید - 3.5 out of 5 based on 4 votes

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند

یك اشتباه كوچك كافیست تا در روز مصاحبه شغل مورد نظرتان را از دست بدهید. با استفاده درست از زبان بدن یك مصاحبه دشوار شغلی را با موفقیت پشت سر بگذارید. مصاحبه های شغلی مانند راه رفتن روی یک طناب باریک هستند. باید با اعتماد به نفس باشید ولی نه آنقدر که تنفر انگیز به نظر برسید.

10 اشتباه خطرناک زبان بدن که افراد در مصاحبه شغلی مرتکب می‌شوند - 3.8 out of 5 based on 16 votes

8 زبان بدنی که به هر قیمتی که شده باید بر آنها مسلط شوید

اهمیت زبان بدن را نادیده نگیرید. برخی از روش‌ها مثل لبخند زدن را به راحتی می‌توانید هر روز به کار ببرید. هرچند روش‌های دیگری هم هستند که نسبتاً معمولی هستند، امّا به کار بستن آنها کمی سخت‌تر است. با اینحال می‌توانند تغییرات بزرگی ایجاد کنند.

8 زبان بدنی که به هر قیمتی که شده باید بر آنها مسلط شوید - 4.5 out of 5 based on 4 votes

استفاده صحیح از زبان بدن در مصاحبه شغلی (اینفوگرافیک زبان بدن)

حرکات دست شما در طول جلسه مصاحبه شغلی

در مصاحبه شغلی، هر چیز کوچکی اهمیت دارد. از توانایی شما در برقراری ارتباط چشمی تا رنگ کت و شلوار شما. پس می‌خواهید توجه بیشتری به کاری که با دست‌هایتان می‌توانید در طول مصاحبه انجام دهید داشته باشید. در پایین، ما مشخص کردیم کدام حرکات دست، شما را مورد توجه قرار داده و کدام یک موفقیت شما را کم خواهد کرد.

استفاده صحیح از زبان بدن در مصاحبه شغلی (اینفوگرافیک زبان بدن) - 3.2 out of 5 based on 5 votes

7 تکنیک زبان بدن که فوراً شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند

اینکه مردم شما را دوست داشته باشند، بخشی از دنیای کسب و کار است. در این کار مهارت کسب کنید. چه این شخص مشتری، همکار یا مدیر باشد، اینکه مردم شما را دوست داشته باشند، بخش بزرگ امّا کمتر پرداخته شده از موفقیت در دنیای حرفه‌ای است. حقیقت ساده این است که مردمی که شما را دوست دارند، از شما هم به خوبی پشتیبانی می‌کنند. پاسخ سریعتری به ایمیل‌های شما می‌دهند، نظرات‌شان را راحت‌تر بیان می‌کنند و نظر مثبت‌تری نسبت به عملکرد شما خواهند داشت.

7 تکنیک زبان بدن که فوراً شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند - 4.3 out of 5 based on 7 votes

شخصیت شناسی از روی عطسه کردن

معمولا چگونه عطسه می‌کنید؛ بلند یا کوتاه؟ دکتر «پاتی‌وود» یکی از برترین متخصصان زبان بدن جزییات جالبی در مورد نحوه عطسه کردن اظهار کرده‌است.این متخصص برای اثبات این نظریه خود مطالعه‌ای را انجام داد؛ مطالعه‌ای که در آن 547 فرد داوطلب شرکت کردند و نتایج آن نشان داد، شخصیت‌های مختلف به شکل‌های مختلفی عطسه می‌کنند.

زبان بدن شما به همکارانتان درباره شما چه می گوید؟

 تا به حال به این فکر کرده‌اید که وقتی با همکارتان صحبت نمی‌کنید یا ایمیلی برایش نمی‌فرستید چه خواهید گفت. زبان بدن شما می‌‌تواند به صورت غیرکلامی احساسات شما را منتقل کند، مثبت یا منفی. زبان بدن می‌تواند نحوه‌ی دیده و درک شدن شما توسط همکارانتان تاثیر بگذارد. در ادامه با سمینارما همراه باشید .

زبان بدن شما به همکارانتان درباره شما چه می گوید؟ - 3.3 out of 5 based on 3 votes

زبان بدن ترامپ [اینفوگرافیک]

زبان بدن دونالد جان ترامپ

زبان بدن یا تن گفتار (به انگلیسی: Body Language) یکی از بخش های جذاب و مهم در آموزش اصول و فنون مذاکره محسوب می‌شود. امروز همه پذیرفته‌اند که زبان بدن مهم است. برخی یادگیری مذاکره را با آن آغاز می‌کنند و کسانی هم هستند که پس از یادگیری زبان بدن، بر این باور که حوزه مذاکره را فراگرفته‌اند، به دنبال کار و زندگی خود می‌روند.

نکات ضروری زبان بدن در حین مذاکرات

مذاکره کردن موفق چیزی بیشتر از فقط گفتن کلمات درست است. برخورداری از زبان بدن (Body Language) مسلط یکی از ضروری ترین تاکتیک های بیزینس بوده و سالها مورد تحقیق قرار گرفته است ولی استفاده درست از آن می‌تواند برای افراد چالشی بزرگ باشد.
شناخت نکات زبان بدن و ارتباطات غیرکلامی در مذاکرات کمک بسیاری به شما برای موفقیت خواهد کرد.

نکات ضروری زبان بدن در حین مذاکرات - 5.0 out of 5 based on 2 votes

۲۳ ترفند زبان بدن که شما را دوست‌داشتنی می‌کند

زبان بدن یک ارتباط غیرکلامی است که ما به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه از آن استفاده می‌کنیم. (بسیاری از افراد حرفه‌ای در کسب ‌و کار معتقد هستند که نباید از اهمیت زبان بدن غافل شد. به همین دلیل قصد داریم با آموزش 23 ترفند، شما را در استفاده هرچه بهتر از زبان بدن یاری دهیم. با سمینارما همراه شوید.)

۲۳ ترفند زبان بدن که شما را دوست‌داشتنی می‌کند - 3.4 out of 5 based on 12 votes

10 راز پنهان زبان بدن که افراد موفق باید بدانند

اگر خواهان موفقیت هستید، پس ضروری است روی زبان بدن‌تان تمرکز کنید. می‌خواهم پا را فراتر از این گذاشته و بگویم زبان بدن مهمتر از زبان گفتار است. چون به طور ناآگاهانه حتی بدون گفتن یک کلمه احساس شما را انتقال می‌دهد.با توجه به این ضرورت، مردم مهارت بیشتری در زبان بدن و تشخیص آن در سایر افراد کسب می‌کنند.

10 راز پنهان زبان بدن که افراد موفق باید بدانند - 3.6 out of 5 based on 20 votes

با تکنیک های ساده زبان بدن طرف مقابلتان را بشناسید!

تکینک های فوق العاده در شناسایی زبان بدن طرف مقابل

مغز ما به صورت ناخودآگاه، زبان بدن افراد دیگر را می‌خواند، منظور از زبان بدن، حرکات و وضعیت‌هایی است که ما به بدن، چهره و دست‌های خود می‌دهیم. ما بر این اساس در مور دیگران قضاوت می‌کنیم. زبان بدن توسط قسمتی از مغز ما به نام سیستم لیمبیک درک می‌شود.

با تکنیک های ساده زبان بدن طرف مقابلتان را بشناسید! - 4.4 out of 5 based on 7 votes

جدیدترین مطالب سایت