آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

تربیت فرزند - تربیت کودک - روش های تربیت فرزند

با چالش های کودکان نوپا با والدین آشنا شوید.

والدین در خصوص تربیت کودک نوپای خود به خصوص در مورد کودک اول تجربه ای چندانی ندارند، همیشه دلهره ها و ترس هایی در آن ها بوجود می آید.
بنا بر همین موضوع و مسائل دیگری که در حوزه تربیت فرزند وجود دارد، می بایست در این حوزه بسیار مدبرانه عمل کرد.
در این بسته بخش شما با چالش های تربیت فرزندتان آشنا می شوید و همچنین با زبان کودکان آشنا می شوید.

همچنین سمینارما محصولی با عنوان :پکیج آموزشی تربیت فرزند تولید کرده است که در آن روش های اشتباه تربیت فرزند به صورت کامل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، و راه های صحیح و جایگزین تربیتی به صورت عملی در این بسته قرارداده شده است.

ارتقاء هوش هیجانی کودکان با این 6 روش فوق العاده

چگونه می‌توانید کودکان را به شناخت و بیان احساسات خود به شیوه‌ای درست راهنمایی کنید. به عنوان پدر و مادر مسئولیت‌های فراوانی را برای ارتقای هوش هیجانی فرزندانتان بر عهده دارید. البته این به منظور هوش تحصیلی – که تنها اطلاعاتی است، نمی‌باشد. هوش هیجانی یا هوش عاطفی شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجان‌ها است. به عبارت دیگر، شخصی که EI بالایی دارد، سه مؤلفه هیجان‌ها را به طور موفقیت آمیزی با یکدیگر تلفیق می‌کند: مؤلفه شناختی، مؤلفه فیزیولوژیکی و مؤلفه رفتاری. هوش هیجانی به عنوان توانایی فردی برای بیان احساسات و مدیریت عواطف با توجه به احساسات دیگران تعریف می‌شود. مجموعه‌ای از مهارت‌ها که کودکان می‌توانند از هر سنی آن را یاد بگیرند.

ارتقاء هوش هیجانی کودکان با این 6 روش فوق العاده - 2.5 out of 5 based on 2 votes

چرا کودکان دروغ می گویند؟

یکی از انحرافاتی که موجب شکایت والدین از فرزندان خود می‌باشد، درغگویی است. اکثر والدین از این شکایت دارند که فرزندانشان ، با وجود اینکه از هیچگونه رسیدگی در تربیت وی قصوری به عمل نمی‌آید، درغگو بار آمده یا مغلطه و اغراق می‌کنند. آنان از این بابت ناراحتند که آدمهای متدینی هستند، پرهیزگارند، دروغ نمی‌گویند. لقمه حرام نمی‌خورند و برای تربیت صحیح کودکان حتی‌المقدور از تمام امکانات تربیتی استفاده می‌کنند، او را از بچه‌های درغگو و کم تربیت دور نگه می‌دارند، برای راستگویی تشویق می‌کنند، ولی با این وصف چرا باید درغگو از آب درآید.

چرا کودکان دروغ می گویند؟ - 3.3 out of 5 based on 3 votes

درباره سوالات جنسی کودکان تان چه می دانید؟

«فرزند ۱۸ ماهه‌ام مدام با آلت جنسی‌اش بازی می‌کند، نمی‌دانم چطور مانع این کار شوم.» «دختر ۲ ساله‌ای دارم که هر روز از من و پدرش در مورد دستگاه تناسلی سوال می‌ کند و می‌خواهد بداند فرق مادر و پدر در چیست.» شاید شما هم با فرزندتان دچار این مشکل باشید. نگران نباشید آشنایی با آلت تناسلی و کشف جنسیت امری طبیعی است که از ۱۸ ماهگی آغاز می‌شود، در ۵. ۲ تا ۳ سالگی به اوج خود می‌رسد و در ۶ تا ۷ سالگی تقریبا تمام می‌شود.

درباره سوالات جنسی کودکان تان چه می دانید؟ - 3.4 out of 5 based on 5 votes

چرا فرزندان ما کارها را نیمه کاره می گذارند؟

چرا فرزندان ارتباط میان دانش و تلاش را درک نمی کنند. چرا آنها تصور می کنند باهوش بودن یعنی رسیدن سریع به موفقیت های بزرگ، آنهم با کمترین زحمت و تلاش. براستی چرا وقتی کارها مطابق با انتظارات و پیش بینی ها پیشرفت نمی کند، آنها احساس سرخوردگی، منفی گرایی و شکست نموده و دست از تلاش برمی دارند؟ به چه دلیل، آنها تصور می کنند، موفقیت باید خیلی فوری و بدون تلاش حاصل شود.

چرا فرزندان ما کارها را نیمه کاره می گذارند؟ - 0.0 out of 5 based on 1 vote

راهکارهای کاهش اضطراب جدایی در کودکان

طبیعی است که کودک شما در هنگام خداحافظی احساس اضطراب کند. گرچه این مشکل می‌تواند گاهی بسیار دشوار باشد، اما اضطراب جدایی مرحله‌ای طبیعی در رشد و پیشرفت است.

راهکارهای کاهش اضطراب جدایی در کودکان - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟

کودکان باید برای خود ارزش و احترام قائل باشند و نسبت به خود احساس غرور کنند. از این رو تقویت عزت نفس در کودکان بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب راهکارهای عملی برای افزایش عزت نفس در کودکان زیر 7 سال ارائه می گردد.

چگونه عزت نفس را در کودک زیر ۷ سال خود افزایش دهیم؟ - 2.8 out of 5 based on 6 votes

مواظب این اشتباهات خطرناک در روابط عاطفی تان باشید

بسیاری از افراد اشتباهات مخرب مشابهی در روابط عاطفی خود دارند. در واقع، عقاید یکسانی در مورد رابطه‌ی عاطفی وجود دارد که افراد به زعم خود آن‌ها را درست می‌دانند، اما در حقیقت به رابطه‌ی عاطفی آن‌ها صدمه می‌زند. این ذهنیت‌های زیان بخش به دلیل تأثیر بسیار زیادی که در رابطه‌ی زوجین دارد باعث رنجش و قطع ارتباط آن‌ها می‌شود.

مواظب این اشتباهات خطرناک در روابط عاطفی تان باشید - 4.3 out of 5 based on 4 votes

کثیف‌کاری، مهارت یادگیری کودکان را به شدت تقویت می‌کند!

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد، کودکانی که بیشتر اقدام به لمس کردن، چنگ زدن و چشیدن اشیای اطراف خود می‌کنند، از توانایی بهتری در یادگیری برخوردار هستند! به گزارش ایسنا، کثیف کاری کودکان شاید برای والدین چندان خوشایند نباشد، اما نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این رفتار می‌تواند درک کودک از دنیای اطراف خود را افزایش دهد. 

جدیدترین مطالب سایت