برنامه اینترنتی کیمیاگر محسن تیموری

خلاقیت - کارآفرینی - ایده - کسب درآمد

خلاقیت عامل اصلی موفقیت کارآفرینان است!

کارآفرینان و افراد موفق معمولا عادت‌های ویژه‌ای دارند که وجه تمایز آن‌ها با افراد اطراف خود به حساب می‌آیند. یکی از تمایزهای کارآفرینان موفق، خلاقیت می باشد.

اکثر کارآفرینان صاحبان کسب و کار کوچک هستند، اما همه صاحبان کسب و کار کوچک کارآفرین نیستند. کارآفرینان خلاق و نوآور هستند؛ آنها در مورد پیدا کردن یک جریان درآمد که تا حد زیادی با شور و شوقشان مطابقت داشته باشد هیجانزده هستند.

آیا شما نیز آرزوی کار کردن و کسب درآمد برای خودتان را دارید؟

سمینارما در حوزه کارآفرینی پکیچ های آموزشی نظیر : پکیج آموزشی از ایده تا عمل - کارآفرینی، پکیج آموزشی در مسیر ثروت و کارآفرینی را برای علاقمندان به کارآفرینی و خلاقیت تولید کرده است.

8 اشتباه بزرگی که کارافرینان انجام می دهند و از آن آگاه نیستند

اشتباه بزرگ کارافرینان

 

 

تقریبا تمام خطاها ناآگاهانه انجام می شوند تا زمانیکه شرایط، آنها را روشن می سازند- که اغلب با پیامدهای سختی همراه است. اکنون با نگاه به این قدمهای اشتباه، جلوتر از زمان، در آینده آگاهانه تر گام برداشته و از آنها بهره خواهیم برد.

کدام شیوه ی کار کردن را می پسندید؟ کار سخت 24 ساعته در هفت روز هفته یا کار معمول 9 ساعته در 5 روز هفته؟ یک کارافرین همیشه اولین مورد آن را انتخاب می کند. ولی سخت تر کار کردن به معنی هوشمندانه کار کردن نیست. به هرحال، بسیاری از کارافرینان اشتباهات غیر عقلانی انجام می دهند. در حقیقت، آنها بزرگترین اشتباه را بدون اینکه حتی از آن آگاه باشند انجام می دهند. آیا شما هم همین کار را می کنید؟ بیایید نگاهی به این اشتباهات بیاندازیم.

 

اشتباه نخست: حل مشکلاتی که وجود ندارند

حل مشکل اشتباه می تواند هر کسب و کاری را نابود کند، فرقی نمی کند بنیانگذاران آن چقدر باهوش باشند. بسیاری از کارافرینان با یک ایده شروع  می کنند. به جای آن باید با یک مشکل واقعی شروع نمایند که با حل آن بتوانند کسب وکار پایداری را آغاز کنند.

 

 

 

 

اشتباه دوم: رشد بسیار سریع

اگر استارتاپ شما با موفقیت اولیه ای مواجه شد، وسوسه از همان جا شیوع پیدا می‌کند. ممکن است بخواهید به فروشگاه بزرگتری نقل مکان کنید. کارمندان بیشتری استخدام نمایید. پول بیشتری در بازاریابی و فروش سرمایه گذاری کنید. اما توسعه سریع با توسعه هوشمندانه بسیار متفاوت است.

توسعه پیش از موعد باعث می شود که نتوانید نیازهای مشتریانتان را رفع کنید. با هزینه‌های کلانی مواجه خواهید شد که توانایی پرداخت آنها را ندارید. گزارش و تحقیقی نشان داد که 74% از دلایل شکست استارتاپ Tech برآورد زود هنگام پیشرفت آن بود. در حال حاضر برای رشد اقدامی نکنید. به جای آن، بنیاد و پایه های شرکتتان را قوی سازید، تا بعدها پیشرفتی هوشمندانه تر داشته باشید.

 

 

 

اشتباه سوم: مضایقه و کم کاری در بازاریابی

درحالیکه برخی کارافرینان خیلی زود برآورد پیشرفت و توسعه را انجام می دهند، بقیه افراد فکر می کنند که توسعه خود به خود برای آنها اتفاق می افتد. آنها فکر می کنند که مشتریانشان تنها با کلام و صحبت زبانی کسب و کارشان را درک می کنند. در اصل، شما همیشه به بازاریابی نیاز دارید. حتی بهترین ایده تولید محصول هم اگر کمی بازاریابی و علم فروش نداشته باشد با شکست مواجه می شود.

بازاریابی و علم فروش چگونگی تمایز و تفاوت شما را از دیگر رقیبان نشان می دهد. تحقیق کنید که چه چیزی باعث جذب مخاطبان مورد نظرتان به بهترین نحو می شود. متدهای مختلف بازاریابی مثل SEO، PPC و بازاریابی محتوا را استفاده نمایید. درحالیکه نباید از سرمایه گذاریهایتان خیلی کم کنید، ولی نباید از این سرمایه گذاری هم اجتناب کنید.

 

 

اشتباه چهارم: برخورد با کارمندان به شیوه شرکت های بزرگ

مسئله فقط اینجا نیست که کارمندان خوبی استخدام کنید، بلکه باید با آنها برخورد خوب هم داشته باشید. باید طوری با آنها برخورد کنید که مدت طولانی با شما کار کنند. مطالعات نشان داده که پاداش کارکنان می تواند تا دو برابر حقوقشان ارزش داشته باشند.

جابجایی  زیاد کارمندان در نهایت منجر به شکست کسب و کار خواهد شد. برای اجتناب از این کار، باید کارمندانتان را رهبری کرده و فرصتهای رشد و تاثیرگذاری مناسبی را برای آنها فراهم کنید.

 

 

 

اشتباه پنجم: ارائه به جای داشتن یک نمونه اولیه

کلمات بی ارزشند. بسیاری از کارآفرینان روی ساخت پاورپوینت های پر زرق و برق، و طرح های کسب و کاری که به ندرت اتفاق می افتند تمرکز می کنند. بجای آن اگر یک نمونه کار یا نسخه نمایشی (دمو) فراهم آورید کارتان خیلی قوی تر خواهد بود. اشکالی ندارد اگر کامل و فوق العاده نباشد. فقط باید به اندازه کافی برای سرمایه گذاران و مشتریان خوب بنظر برسد که دیدگاه شما را متوجه شوند.

"ایده ی خوب یه چیزه و تبدیل آن به واقعیت یه چیز دیگه"، "من به شخصه باید چند تا نمونه کار اولیه داشته باشم" جان رامپتون.

کارافرینان باید ایده شان را ثابت کنند، تا مردم برای ایده شان پول پرداخت کنند، نه اینکه فقط سرشان را تکان دهند و تایید کنند.

 

 

اشتباه ششم: کاهش منطقی هزینه ها

بسیاری از کارافرینان از صبح تا شب پیوسته مشغول کار هستند، سخت کار می کنند و به خودشان هم خیلی سخت می گیرند. شما مجبور نیستید در همه امور و شرایط صرفه جویی کنید. گاهی اوقات هزینه کردن برای میز و صندلی های جدید، نرم افزارهای استفاده آسان، و یا یک گشت و گذار برای شما و تیم‌تان فواید نادیده ای می تواند وجود داشته باشد.

 

 

اشتباه هفتم: پذیرش پاسخ "نه"

کارافرینان موفق می دانند که پاسخ "نه" در بسیاری از سناریوها به معنی "نه هنوز" می باشد. آنها دیوارهایی که دیگران برایشان می گذارند را می شکنند. درحالیکه دیگر کارافرینان این "نه" را به عنوان نشانی برای ترک و رهایی کارشان می بینند، اما کارافرینان موفق آن را به شکل بازخوردی ارزشمند برای کارشان می پذیرند.

دریافت پاسخ "نه" از یک سرمایه گذار بدین معنی نیست که شما هیچ وقت سرمایه لازم را نخواهید یافت. در عوض، این نشانه ای برای این است که شما باید مجدد در مورد پیشنهادتان فکر کنید. به همین شکل، یک "نه" از سمت مشتری به شما اعلام می کند که باید کار بیشتری انجام دهید تا محصول خود را متفاوت کنید. استفاده از این بازخورد برای پالایش و پیشرفت محصول یا سرویستان به شما کمک خواهد کرد تا راهتان را به سمت موفقیت بپیمایید.

 

 

 

اشتباه هشتم: طرح کسب و کار به مثابه جام مقدس

اگر طرح کسب و کارتان یک کتاب بود، حتماً به عنوان یک داستان واقعی دسته بندی می شد. آیا می توانست اتفاق بیفتد؟ مطمئناً.  اما دقیقا همانطوری که توصیف کردید اتفاق می افتاد؟ نه دقیقا. بدترین کارافرینان به طرح کسب و کارشان به عنوان نقشه ای می بینند که باید قدم به قدم اجرا شود تا به موفقیت برسند. اما کارافرینان موفق متوجهند که این برنامه ها صرفا محافظی برای کسب و کارشان هستند. آنها ممکن است که بر تصمیمات آینده تاثیر گذار باشند اما آن ها را دیکته نمی کنند.

لازم است یاد بگیرید که به شکلی انعطاف پذیر با طرح کسب و کارتان برخورد کنید. کارها همیشه آنطور که برنامه ریزی شده اند پیش نمی روند. همانطور که قبلا بیان شد، ممکن است شما توسط سرمایه گذار یا مشتری نادیده گرفته شوید. حتی تکنولوژی جدید هم ممکن است در صنعت شما خلل ایجاد کند. شرکت هایی مثل Blockbuster  و Kodak متوقف شدند چون نمی خواستند تغییر کنند. اشتباهاتی که آنها کردند را تکرار نکنید. غرور خود را کنار گذاشته و شخصی باشید که همیشه در حال یادگیری است و در صورت لزوم تغییر می کند.

اجتناب از این مشکلات همیشه آسان نیست. ممکن است از ایده ای بد خوشتان بیاید. ممکن است لازم باشد برخی عاداتتان را تغییر دهید. ولی لازم نیست اشتباهات، شما را تعریف کنند. شما می توانید از آنها درس بگیرید. همچنین، می توانید تشخیص دهید کجا اشتباه رفتید و از تکرار اشتباهات در آینده پیشگیری کنید. همانطور که یاد می گیرید سخت کار کنید، کار سخت شما نتیجه خواهد داد، و شما می توانید به اهداف کارافرینانه تان دست بیابید.

سر خود را بالا بگیرید، سخت کار کنید. اکنون بهتر می دانید باید چکار کنید.

 

 

 

8 اشتباه بزرگی که کارافرینان انجام می دهند و از آن آگاه نیستند - 3.6 out of 5 based on 8 votes

از شغلم متنفرم : وقتی شغلتان را دوست نداشته باشید، چه باید بکنید

من از شغلم متنفرم. از شرکتی که در آن کار می کنم متنفرم. از رئیسم متنفرم. خیلی ها از بعضی جنبه های کارشان بدشان می آید، اما برای من دیگر آمار به زبان آوردن این جمله ها از دستم در رفته است. این اصلاً خوب نیست، برای این حرفم دلیل دارم. اول اینکه خیلی سخت است که وقتی از کارتان بدتان می آید، مجبور باشید هر روز بروید سر کار.

از شغلم متنفرم : وقتی شغلتان را دوست نداشته باشید، چه باید بکنید - 4.7 out of 5 based on 3 votes

توصیه هایی که در میزان موفقیت های مالی و شغلی شما معجزه میکند

 

13 عامل موثر و شگفت آور در رساندن شما به موفقیت های مالی و شغلی

درست است که تحصیل در مدارس و دانشگاه های معتبر جهان خواهند توانست در روند موفقیت های آینده زندگی افراد تاثیراتی بگذارند با این حال با مطالعه این نوشته خواهید دید که عوامل مداخله گر دیگری نیز می تواند موثر باشند. از ماه تولدی که در آن متولد شده اید تا شخصیت دوست داشتنی و خندان شما می تواند در کسب موفقیت هایی در آینده موثر باشند.

توصیه هایی که در میزان موفقیت های مالی و شغلی شما معجزه میکند - 2.3 out of 5 based on 6 votes

راهکارهای داشتن خلاقیت بیشتر و روحیه بهتر در محل کار

پس از پایان یافتن تعطیلات نوروزی، اغلب کارمندان امروز سرکارهای خود حاضر شده و زندگی عادی خود را آغاز کردند. از آنجا که کار کردن یک فعالیت تکراری و روزانه است، برای حفظ روحیه و خلاقیت خود بهتر است به بعضی مسایل توجه بیشتری داشته باشیم و برخی ترفندها را اجرایی کنیم. به همین منظور، ما در ادامه این مطلب به معرفی و توضیح نکاتی پرداخته‌ایم که خوب است به آنها توجه داشته باشید تا همیشه با انرژی کامل و مملو از ایده و طرح‌های جدید به انجام مسئولیت‌های خود بپردازید. همراهمان باشید.

راهکارهای داشتن خلاقیت بیشتر و روحیه بهتر در محل کار - 3.5 out of 5 based on 2 votes

10 توصیه برای درخشش کسب و کار شما

در شروع هر کسب و کاری با سطحی از پیش‌بینی‌ناپذیری و چالش روبرو هستید. این چه معنایی می‌تواند برای شما داشته است؟ هدف همه ما بهبود و افزایش سوددهی و موفقیت بیشتر است، پس همین حالا وقت اجرایی کردن طرح‌هایتان است.

10 توصیه برای درخشش کسب و کار شما - 3.8 out of 5 based on 4 votes

۲۰ نشانه که ثابت می کنند رئیس تان از شما متنفر است

همگی ما دوست داریم که در محیط کار خود فرد محبوبی باشیم و این خواسته ما که فرد مورد علاقه رئیس مان باشیم در مقایسه با سایرین افزایش هم پیدا می کند. اینکه بتوانیم در چشم رئیس خود فرد محبوبی باشیم می تواند سبب ترفیع ما در پست و یا حقوق مان نیز بشود و همگی این عوامل می توانند سبب شوند که ما بتوانیم به رضایت و شادی بیشتری در کار خود دست یابیم.

۲۰ نشانه که ثابت می کنند رئیس تان از شما متنفر است - 4.3 out of 5 based on 11 votes

با عبور از این 10 مرحله ایده تان را اجرایی کنید

ایده‌ پردازی تا اجرا، مسیر تبدیل یک رویا به واقعیت برای کارآفرینان است. به همان اندازه که وجود یک ایده ناب از اهمیت بالایی برخوردار است، نحوه اجرایی کردن آن نیز بسیار مهم و تعیین کننده است. ایده‌های موفق همیشه نتیجه نظارت صحیح، بلند مدت و خستگی ناپذیر بر روی روند نوآوری و حاصل تفکر خلاق بوده است. اگرچه روش‌ها و اصول بین‌المللی برای ایده پردازی در صنایع گوناگون وجود دارد، اما قوانین و اصول خاصی برای تبدیل ایده‌های گوناگون به اجرا تعریف نشده است.

با عبور از این 10 مرحله ایده تان را اجرایی کنید - 2.5 out of 5 based on 2 votes

10 نکته مهمی که کارآفرینان جوان باید در سال نو به دنبال آن باشند

افراد موفق همیشه با فرا رسیدن سال نو برای خود هدفگذاری میکنند و تا انتهای سال خیلی صبورانه و بی صبرانه اهداف خود را دنبال میکنند. کارآفرینان جوان هم از همین الگو تبعیت میکنند که با سال جدید رنگ جدیدی به اهداف خود می‌بخشند.اگر شما هم جزو دسته کارآفرینان موفق یا فرقی نمیکند افراد موفق هستید باید اهدافی و نکات مهمی که در ادامه این مطلب آمده را جزء به جزء دنبال کنید تا در زمره موفق ترین افراد قرار گیرید.

10 نکته مهمی که کارآفرینان جوان باید در سال نو به دنبال آن باشند - 4.3 out of 5 based on 4 votes

5 مانع بسیار مهم که باعث میشود کارآفرینان نتوانند به موفقیت دست یابند

موانع فراوانی برای موفق شدن یک فرد در کسب‌وکارش مطرح است ولی ۵ مورد از آن‌ها مهم‌تر هستند. اگرچه کارآفرین بودن، مزیت‌های بسیاری دارد اما این نکته را نباید فراموش کرد که یک کارآفرین مسیری طولانی پیش روی دارد و این مسیر همیشه روشن و امید‌بخش نیست و بسیاری از این مشکلات که پیش روی فرد قرار دارد، ذهنیت او را شدیدا تحت تأثیر قرار می‌دهد و مانع از موفقیت فرد در کسب و کار می‌شود.

با رفع عادات بد، نوآوری سازمانی را افزایش دهید

این ایده که شرکت‌ها ممکن است سهوا از فرآیند‌های غیرکارآ استفاده و استراتژی‌های ضعیف را دنبال کنند چیز جدیدی نیست. تاریخ شرکت‌ها پر از کسب‌و‌کار‌هایی است که در شناسایی اشتباهات کند عمل کرده‌اند و با تازه‌واردان چابک از عرصه رقابت به بیرون رانده شدند.

7 توصیه جدی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

هر کدام از ما دوست داریم موفق شویم و موفق بودن اغلب به این معنی است که ما باید از کسانی که در حال حاضر موفقیت کسب کرده و به اهداف‌شان رسیده‌اند یاد بگیریم. مربی کسی است که می‌تواند در هر چیزی که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین نیاز به یاد گرفتن دارید به شما کمک کند.

7 توصیه جدی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق - 2.9 out of 5 based on 7 votes

ثروتمند ترین کارآفرینان جهان این همه پول را از کجا آورده اند؟

ثروت شور برانگیز است. اما ثروت از هیج به‌دست آمده چیزی است‌‌ که شالوده‌ی رویاهای جدید را می‌سازد. در این نوشتار ثروتمندترین کارآفرینان جهان را می شناسیم و به غیر از آشنا شدن به کسب و کارهای ثروتمندترین کارآفرینان جهان خواهیم پرداخت. در ادامه با سمینارما همراه باشید .

ثروتمند ترین کارآفرینان جهان این همه پول را از کجا آورده اند؟ - 2.0 out of 5 based on 5 votes

7 درس کسب و کاری که باید تا 30 سالگی بیاموزید

وقتی جوان هستید، شروع یک کسب و کار یا حتی همکاری به عنوان یک متخصص می‌تواند ترسناک باشد. شما احتمالاً درباره‌ کسب و کار از دوران مدرسه، کتاب‌ها یا توصیه‌هایی که در اینترنت موجود است چیزهایی یاد گرفته باشید، ولی تفاوت بزرگی بین کسب دانش از طریق کتاب و کسب دانش از طریق تجربه واقعی وجود دارد.

7 درس کسب و کاری که باید تا 30 سالگی بیاموزید - 3.6 out of 5 based on 7 votes

افراد موفق در اولین روز کاری شغل جدیدشان چه کارهایی انجام میدهند

 

آنچه افراد موفق در نخستین هفته کاری شغل جدیدشان انجام می دهند

در واقع سه ماه نخست شروع به کار در یک محل کار جدید از نگاه یکی از متخصصین بررسی مشاغل، به نام «آماندا آگوستین» می تواند ادامه روند مصاحبه به شمار آید. وی توصیه می کند که افراد تازه وارد به محل کار باید آگاه باشند که در روزهای نخست ورود به آن کار، برخی از موارد را رعایت کنند.

افراد موفق در اولین روز کاری شغل جدیدشان چه کارهایی انجام میدهند - 3.6 out of 5 based on 9 votes

۷ درسی که باید تا قبل از ۳۰ سالگی در دنیای تجارت بیاموزید

در دنیای کسب و کار برخی مهارت‌ها و ترفندها وجود دارند که یاد گرفتن و انجام آن‌ها در سنین جوانی می‌تواند مهم باشد. راه‌اندازی یک کسب‌ و کار یا حتی اشتغال به کار به‌صورت حرفه‌ای برای افراد جوان می‌تواند تجربه‌ای نو و تا حدی رعب‌آور باشد.
۷ درسی که باید تا قبل از ۳۰ سالگی در دنیای تجارت بیاموزید - 2.0 out of 5 based on 5 votes

جدیدترین مطالب سایت