آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

سینما انگیزه - دانلود فیلم سینمایی انگیزشی - سینما مذاکره

خب با شروع دوباره بخش سینما انگیزه با شما هستیم ، این قسمت مربوط هست به فیلم مطرح " سخنرانی پادشاه " که کمتر کسی هست که علاقه مند به مباحث موفقیت و رواشناسی باشه و اون رو ندیده باشه ، این فیلم حرف های زیادی برای گفتن و آموزش داره ،حتما به شما پیشنهاد میکنم اون رو مشاهده کنید . در این قسمت از سینما انگیزه شما میتوانید با اهمیت تربیت و رفتار با افراد در کودکی پی ببرید ، مباحثی همچون پرخاش گری ، اعتماد به نفس ، گفتار درمانی و ... رو در این فیلم مشاهده خواهید کرد .

سینما انگیزه : سخنرانی پادشاه

سوالات مسابقه :

چرا و به چه دلیلی برتی توانایی های خود را دست کم میگرفت ؟

چه عاملی باعث می شد تا برتی از رفتن پیش دکتر خودداری کند ؟ 

لیونل بر اساس چه چیزی گفتار درمان بودن را انتخاب کرده بود ؟ 

صحبت های چرچیل چه موضوعی را به برتی میگفت ؟ 

درمان برتی چرا مدتی طولانی داشت ؟ 

چرا برتی در پایان به خوبی درمان نشده بود ؟ 

 

 

 

مشخصات فیلم :

سال ساخت : 2010

کیفیت : 720p

حجم : 900MB

مدت زمان : 118 دقیقه

بازیگران : Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi

کارگردان : Tom Hooper

نویسنده :  David Seidler

اطلاعات بیشتر : IMDB

جوایز : برنده 4 جایزه اسکار و 100 جایزه بین المللی دیگر 

 

 

برای دانلود اینجا کلیک کنید .

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

3.8125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 3.81 (24 رای)

مجموع رتبه (1)

3.5 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • عرفان

  دارای رتبه 3.5 از 5 ستاره

  این فیلم هم از نظر تاریخی و هم از نظر انگیزشی بسیار تاثیرگذاری بود ممنون

 • داود علیزاده

  شاید اول باید به این سؤال جواب دهیم که برتی که بود؟ یک شاهزاده و البته شازده‌ای در دوران بعد از جنگ جهانی اول که هنوز هم ابهت شاهانه در اذهان مردم حکم فرماست. جنگ جهانی اول تمام‌شده و انگلستان با جورج پنجم توانسته این جنگ را از سر بگذارند. حال باید دید از فرزند چنین شاهی چه انتظاراتی وجود دارد. یک مرد مقتدر، باصلابت که با کلام نافذش بتواند اقتدار یک ملت را نشان دهد چراکه رسانه‌های صوتی نیز به زندگی انسان‌ها در آن دوره افزوده‌شده است. مردم جز شاهی آراسته، سوار بر اسب، کلام نافذ او را نیز نیاز دارند. این‌ها انتظاراتی است که بر شانه‌های برتی سنگینی می‌کند.
  فیلم با سخنرانی ناموفق برتی آغاز می‌شود. یک شروع ناامیدکننده! او نمی‌تواند از پس ایراد متن سخنرانی‌اش برآید. چرا؟ لکنت زبان، اضطراب، عدم اعتمادبه‌نفس و ... در نگاه اول می‌توان گفت که منفذهای کوچکی چون لکنت زبان هم می‌تواند کشتی عظیم اعتمادبه‌نفس را در دریای زندگی غرق کند.
  اما زود نباید قضاوت کرد. این‌همه ماجرای زندگی برتی و فیلم نیست. برای اینکه شخصیت برتی را بهتر بشناسیم باید پازل‌های مختلف این شخصیت را کنار هم بچینیم. اگرچه این قسمت‌ها به‌طور نامنظم در کل فیلم پخش‌شده‌اند؛ اما اینجا بانظم و توالی به آن می‌پردازیم. ابتدا دوران کودکی برتی. دورانی که برتی در کفه دیگر ترازو مقابل دیوید (برادرش) قرار داشته است؛ اما کفه ترازو به دلایل مختلف برتی را در جایگاه پایین‌تری قرارداد. تحقیر، تمسخر از سوی خانواده و تنبیه‌های پرستاری که ازقضا برادر برتی را بیش از او دوست داشته است. همه این‌ها می‌تواند عواملی باشد که بنیان باورهای یک کودک را در هم بشکند و او را در مراحل بعدی زندگی با مخاطره روبرو کند.
  خانواده سلطنتی نمی‌خواستند برتی را آن‌گونه که هست بپذیرند. حتی چپ‌دست بودنش را. دوران کودکی برتی در گفتگوی او و لیونل پس مرگ پدر برتی در مطب تا حدود بسیاری فاش می‌شود. دقیقه‌های (55-49)
  بازمی‌گردیم به سخنرانی ناموفق برتی، (دقیقه 5). اضطراب و پریشانی، زبانی که سنگین شده است و نگاه منتظر هزاران نفر در میدانی که منتظرند و این سکانس‌ها را مقایسه کنید با سکانسی که برتی در مطب لیونل، وقتی‌که صدای بلند موسیقی را با هدفون می‌شنود و متنی از شکسپیر را می‌خواند. (دقیقه 27) چه اتفاقی رخ‌داده که برتی می‌تواند بخواند؟ او باورهای غلطی که او را احاطه کرده‌اند برای دقایقی فراموش کرده است. باورهایی که مثل زنجیر، پای حرکتش را بسته‌اند.
  چقدر در زندگی، نگاه دیگران، باورهای دیگران، حتی باورهای ناقص و غلط خودمان درباره خودمان، جلو پیشرفت و توانایی‌های ما را گرفته‌اند؟
  به صحنه دیگری از فیلم ارجاع می‌دهم. (دقیقه 60) مشاجره دیوید و برتی، برتی که جملات خود را به تقریباً به طرز قابل قبولی دارد ادا می‌کند ناگهان در مقابل تحقیر دیوید (ب ب ب برتی) زبانش بند می‌آید. این مثال همان زمانی است که دیگران باورهای انسان را از خودش در هم می‌شکنند و نمی‌گذارند که موفق شود.
  حال که به‌طور خلاصه با مشکلات برتی آشنا شدیم. باید ببینیم چرا مشکلش دیر حل شد، برتی نمی خواست برای درمان اقدام کند و چرا درنهایت برتی به آن ایده آلی که همه انتظارش داریم نرسید؟
  همه راه‌ها به موفقیت ختم نمی‌شوند. این یعنی، احتمالاً راه‌های مختلفی را امتحان کنیم و شکست بخوریم. (دقیقه 6) دکتر می‌خواهد برتی را درمان کند؛ اما دو نکته مهم وجود دارد. روش دکتر، قدیمی، سنتی و منسوخ‌شده است. برای درمان باید جدیدترین و بهترین روش را امتحان کرد و نکته مهم‌تر، مشکل برتی فقط فیزیکی نبود. برتی باید اول باورش را اصلاح می‌کرد. اعتماد به نفسش را ترمیم می‌کرد. برتی راه صحیحی را برای موفقیت انتخاب نکرده بود شکست‌خورده بود و همین شکست‌ها باعث ناامیدی او شده بود. لیونل این شخصیت تحقیرشده را احیا می‌کند، باورهایش را ترمیم می‌کند اما ذهنی که سال‌ها زنگار تحقیر رویش نشسته، زمان، تمرین و استمرار نیاز دارد تا صیقل یافته و به درخشش برسد.
  برای همین وقتی به‌صورت برتی دقت کنیم زمانی که دارد می‌رود تا سخنرانی پایانی فیلم را انجام دهد. (دقیقه 100) بازهم اضطراب و تشویش را می‌توان در صورت او احساس کرد. او هنوز به آن باور قطعی، به آن صلابت لازم نرسیده است. هنوز زنگارهایی روی ذهن و باورش نسبت به خود وجود دارد تا درخشش یک ذهن ایده آل را بپوشاند.
  شخصیت‌های این فیلم هرکدام نقطه‌ضعفی دارند. برخی شخصیت‌ها به نقطه‌ضعفشان بی‌توجه‌اند که این امر موجب بیچارگی‌شان می‌شود و برخی با رفع آن به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابند. برای مثال چرچیل از مشکل تکلمش می‌گوید. نقطه‌ضعفی که به نقطه قوت مبدل شده است و اگر برای رفع آن نمی‌کوشید مسلماً چرچیل تاریخی نمی‌شد. شخصیت دیگر داستان دیوید، نمی‌تواند از تأثیر مخرب و منفی سیمپسون بکاهد و همین امر موجب می‌شود پادشاهی را از دست بدهد. لیونل مدرک ندارد، ثروت هم ندارد. از جایگاه خانوادگی نیز محروم است اما از تجربه‌هایی که در جنگ به دست آورده به نحو احسن استفاده می‌کند و با آن کاری که در آن مهارت دارد به سمت پیشرفت قدم برمی‌دارد. یک گفتار درمان موفق و...

سینما انگیزه : سخنرانی پادشاه - 3.8 out of 5 based on 24 votes

جدیدترین مطالب سایت