آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

ویدئوهای آموزشی روانشناسی - کلیپ های روانشناسی - سخنرانان ایران

چشم‌ها قدرتمندترین ابزار ارتباطی هستند که بعد از گفتار در اختیار انسان قرار گرفته است. می‌گویند چشم‌ها آینه روح‌اند و دقیق‌ترین علائمی را که در ارتباط انسانی وجود دارد مخابره می‌کنند.

در تمامی طول تاریخ، انسان‌ها درگیر معانی و حرکات چشم‌ها و اثرات آن روی دیگران بودند. با تماس و حرکات چشم است که گفتگو با دیگران را تنظیم می‌کنیم. وقتی رو در روی اشخاص قرار می‌گیریم، تقریبا تمام مدت به چشم‌های یکدیگر نگاه می‌کنیم؛ بنابراین می‌توان گفت که علائم چشمی، بخش حیاتی از توانایی ما، برای تفسیر و درک افکار و نظرگاه‌های دیگران است.
گاهی اوقات یک نگاه ساده می‌تواند جای بسیاری از سخن‌ها را پر کند. تحقیقات نشان داده اطلاعات و داده‌های انتقالی به مغز در یک ارائه‌سازی بصری، ۸۳% از طریق چشم، ۱۱% از طریق گوش و ۶% از طریق حواس دیگر، اطلاعات را جذب می‌کنند. محققان دریافته‌اند که پاسخ ما به ارتباط چشمی، غیر ارادی و غریزی است .
اصطلاحاتی که با واژه چشم در آن به کار می‌گیریم، اهمیت نگاه و حرکات چشم را نشان می‌دهد: چشم‌هایش برق می‌زد، چشمم زدند، چشم‌های غمگین- شاد، نگاه سرد و یا چشم‌های با نفوذ. در استعاره از این جملات و اصطلاحات، به طور ناخودآگاه در مورد اندازه مردمک چشم افراد و نحوه خیره شدن یا زل زدنشان صحبت می‌کنیم. بنا به مطالعات هس ، مردمک چشم مردها و زن‌ها با دیدن تصویری از جنس مخالف منبسط و با دیدن تصویری از جنس خود، منقبض می‌شود. در حالت هیجان‌زدگی، مردمک چشم‌ها تا چهار برابر اندازه اصلی‌اش بزرگ می‌شود. متقابلاٌ یک حرکت منفی مانند خشم باعث کوچک شدن مردمک می‌گردد .
زمانی که شاد هستیم پلک پائینی کمی بالا کشیده می‌شود، زیرش کمی چین می‌خورد و چشم‌ها کمی تنگ می‌شوند. زمانی که دو انتهای داخلی ابروها کمی بالا کشیده می‌شود و چشم‌ها از اشک می‌درخشد نشان دهنده اندوه است. در حالت تعجب ابروها رو به بالا قوس می‌گیرند و چشم‌ها گرد می‌شوند. زمانی که می‌ترسیم، پلک‌های بالایی طوری بالا کشیده می‌شوند که سفیدی چشم نمایان شود. پلک‌های پائینی هم در حالت منقبض به بالا کشیده می‌شوند. در هنگام خشم ابروها به سمت داخل و بالا کشیده می‌شوند و پلک‌های پائینی هم تنگ می‌شوند  .
ابروهای بالا رفته اعتماد به نفس بالا و احساسات مثبت را نشان می‌دهد، در حالی که ابروهای پایین رفته نشانه‌ی اعتماد به نفس پایین و احساسات منفی و رفتاری است که ضعف و عدم امنیت فرد را نشان می‌دهد.

مهندس پویا ودایع در این ویدئو توضیحات خوبی در مورد نگاه ها و تحلیل آنها ارائه می دهد که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 در ادامه با تماشای این ویدئو با ما همراه باشید ...

دانلود ویدئو با کیفیت مناسب

برای مشاهده همین الان کلیک کنید

پکیج جامع زبان بدن

شاید کمتر کسی اهمیت زبان بدن را انکار کند. منظور از زبان بدن، حرکات و وضعیت‌هایی است که ما به بدن، چهره و دست‌های خود می‌دهیم. ما بر این اساس مور قضاوت دیگران قرار  می گیریم.
برای مشاهده همین الان کلیک کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 2.75 (2 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • علیرضا

  سلام
  من دانشجوی رشته برق دانشگاه آزادم و برای هزینه های تحصیل کار می کنم.
  متاسفانه من دیر ایمل "سمینار ما" را دیدم و کد تخفیف ندارم
  من بسیار علاقه مندم اما کمی مشکل مالی دارم
  آیا میتوانی به من در خرید و ارائه کد تخفیف کمک کنید؟

 • سلام دوست عزیز
  تخفیف به مدت 48 ساعت دیگر تمدید شد
  این تمدید به دلیل درخواست های زیاد دوستان از طریق ایمیل بوده است
  پیروز باشید

تحلیل نگاه ها در زبان بدن - 2.5 out of 5 based on 2 votes

جدیدترین مطالب سایت