تبریک سال نو

زبان انگلیسی - آموزش زبان - آموزش زبان انگلیسی

به گزارش آموزش نیوز طاهری، دانشجوی دکتری روباتیک دانشگاه شریف در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ربات سخنگو به زبان انگلیسی  برای اولین بار در ایران طراحی و اجرا شده است و مهمترین تفاوت این ربات ایرانی با سایر ربات طراحی شده در دنیا این است كه براساس معیار کتاب درسی آموزش و پرورش ایران و در مقیاس بسیار بزرگ طراحی شده است.
دكتر عالمی، پژوهشگر پسا دكترا و مدیر گروه طراحی این ربات سخنگو به زبان انگلیسی در ادامه گفت: این ربات در اصل برای کلاس های آموزشی در آموزش و پرورش طراحی شده و برای 30 دانش آموز می تواند مسمر ثمر باشد.


 وی افزود: طراحان این ربات کل کتاب انگلیسی سال  اول دبیرستان را بر روی آن طراحی کرده اند که البته این ربات ظرف مدت 6 ماه و با سرپرستی مقداری در دانشگاه شریف طراحی  و اجرا شده است.
وی تصریح کرد: به غیر از هزینه های خدماتی که برای این ربات هزینه شده به طور کلی هزینه  تمام شده آن 20 میلیون تومان بوده است.
در این پروژه یك گروه پژوهشی بین رشته ای متشكل از متخصصین علم رباتیك و آموزش زبان شامل 4 دانشجوی كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری و یك پژوهشگر پسا دكتری با اعتباری بالغ بر 20 میلیون تومان برای اولین بار در كشور اقدام به طراحی، مدل سازی و به كارگیری ربات های انسان نما در آموزش زبان انگلیسی برای سال اول دبیرستان نموده اند.
همگام با پیشرفت تكنولوژی و كاهش هزینه ها پیش بینی می شود كه در آینده ای نزدیك ربات های انسان نما از تكنولوژی های مورد استفاده در آموزش خواهند بود.
از این رو به كارگیری ربات برای پشتیبانی از آموزش و یادگیری زبان قطعا موجب ارتقا كیفی روشهای سنتی خواهد شد.ربات ها نه تنها وپژگی ها و ابزار ارتباطی مورد استفاده در كامپوترها را دارند بلكه با استفاده از حسگرهای مختلف توانایی حركت به صورت خودكار، توانایی تشخیص دیداری و شنیداری و تعاملات فیزیكی و محیطی را نیز دارند.
از ویژگی های ربات های انسان نما در آموزش می توان به توانایی آنها در برقراری روابط اجتماعی با ظاهری دوستانه و مهربان حالات صورت ،ژست ها و حركات بدن در كنار انسان و در محیط های واقعی نام برد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

جدیدترین مطالب سایت