آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

زبان انگلیسی - آموزش زبان - آموزش زبان انگلیسی

عملکرد یادگیری زبان انگلیسی بیشتر افراد غیر بومی زبان انگلیسی فقدان آشنایی با زبان انگلیسی و مشکلات ناشی از آن را تجربه کرده­اند، گرچه چند واحد درسی در مدارس با عنوان زبان انگلیسی تدریس می­شود، امّا همه می­ دانیم که تنها با آموزش­ های مدرسه­ ای نمی­توان در مقاطع درسی بالاتر درصد بالایی از امتیاز را به دست آورد و با صراحت می­ گوییم که با این آموزش­ ها دانش­ آموزان به هیچ وجه قدرت انگلیسی حرف زدنرا کسب نمی­کنند و در همان حفظ کردن چند واژه­ ی انگلیسی متوقّف می­شوند که این خود بسیار جای تأسّف دارد.

اگر این طور نبود، دانش­ آموزان بعد از زمانی که در مدرسه سپری می­کنند، به کلاس زبان نمی­ رفتند. البته حتّی در این مؤسّسات هم چیز زیادی دست بچّه­ ها را نمی­گیرد. بی سوادان قرن ۲۱، کسانی نیستند که نمی­ توانند بخوانند و بنویسند، بلکه کسانی هستند که نمی­ توانند آموخته­ های کهنه را دور بریزند و دوباره بیاموزند. این کاستی ها که در عملکرد یادگیری زبان انگلیسی هست را باید رفع کرد چگونه ؟

مهم ترین ملاک باسوادی را در عملکرد یادگیری زبان انگلیسی، دانستن زبان و توانایی برقراری ارتباط با انسان­های دیگر مجامع است که در این مورد خاص می توان از زبان انگلیسی به عنوان ابزاری که کاربرد بسیط و گسترده ای در جهان امروز دارد نام برد. در بیشتر کشورهای همسایه، از جمله هند، پاکستان، کشورهای عربی و … حتی عامه مردم درحد رفع و رجوع احتیاجات اولیه خود به زبان انگلیسی تسلط دارند. تمام تلاش مدارس در بیشتر کشورهای غیر انگلیسی زبان، در حیطه­ ی درس­ های زبان، معطوف به تربیت دانش­ آموزان برای یادگیری اصولی و دقیق عملکرد یادگیری زبان انگلیسی به منظور رفع نیازهای روزمره و همین طور ارتقای سطح علمی آنهاست. در حالی که در ایران، دانشجویان، مدیران ارشد و یا حتّی برخی اساتید دانشگاهی نیز تسلّط خیلی کمی بر زبان دارند و حتّی قادر به رفع نیازهای ضروری خود نیستند.

روش بهبود این مشکلات :
در واقع یادگیری زبان وسیله‌ ای است برای رسیدن به هدفی دیگر که ایجاد ارتباط است. جوان ایرانی زبان را به شکل کاربردی درک کند و بیاموزد تا با حسّ شیرینی و جذّابیّت آن آشنا شود. یادگیری زبان نه تنها سخت و پیچیده نیست، بلکه با روش­ها و شیوه­های علمی، ساده هم هست، زبان، فرآیند پیچیده­ ی ذهن بشر است. یادگیری زبان هرچه از سنین کمتر شروع شود، بازده بهتری خواهد داشت. پس لازم است از دوران ابتدایی به فکر فرزندان خود باشیم تا با روشی صحیح و جدا از قوانین پیچیده و مخرّب گذشته، با زبان انگلیسی به عنوان پلی برای ارتباط با دنیای مدرن، علم، زندگی بهتر آشنا شوند.

 

برای مشاهده محصول کلیک کنید

پکیج آموزشی 1100 واژه جاوید

شما به عنوان یک علاقمند به آموزش زبان انگلیسی می دانید که مهارت یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اینکه از چه روشی می خواهید زبان انگلیسی را یادبگیرید مهم است!
برای مشاهده محصول کلیک کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد

جدیدترین مطالب سایت