آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

زبان انگلیسی - آموزش زبان - آموزش زبان انگلیسی

اگر علاقمند به یادگیری زبان های دیگر هستید و تصور می کنید کار سختی است ، به کمک علم یادگیری زبان می توانید به طور کامل یک زبان خارجی را یاد بگیرید! یادگیری یک زبان جدید واقعا کار آسانی نیست، اما اگر درباره علم یادگیری زبان های خارجی بیشتر بدانید ممکن است به شما کمک کند تا به فرایند یادگیری خود سرعت ببخشید. Belle Beth Cooper دیدگاه های خود را در وبلاگش به اشتراک گذاشته است:

اکنون مدتی است که مبادرت به یادگیری زبان فرانسه کرده ام، ولی فرایند یادگیری بسیار کند است. این کار از یادگیری زبان انگلیسی که اولین زبانی بود که یاد گرفتم، بسیار سخت‌تر است. وقتی که فهمیدم ترفند‌های زیادی برای یادگیری زبان خارجی وجود دارد و من آنها را نمی‌دانستم، از این همه تلاش خود تعجب کردم. این ترفندها برای افراد بزرگسال فقط یک نوع حقه برای یادگیری می‌باشد.

 چگونه ما یک زبان را یاد می‌گیریم

یادگیری زبان کاری است که ما با تولد خود در حال انجام آن هستیم. ما این کار را به صورت غریزی انجام می‌دهیم، همان‌گونه که یک مقاله تحقیقاتی می‌گوید:
برای این که باور کنیم سازگاری بیولوژیکی خاصی نیاز است کافی است توجه کنیم که کودکان و همین‌طور ممکن است حیواناتی مانند سگ‌ها و گربه‌ها در درون خانه باشند، اما فقط کودکان زبان را یاد می‌گیرند.
در دوران کودکی، ما یاد می‌گیریم تا فکر کنیم، ارتباط برقرار کنیم و همین طور یاد می‌گیریم تا درک درستی از قواعد زبان مادریمان داشته باشیم. از آن به بعد ما همه زبان‌های جدیدی را که در ارتباط با زبان اول ما هستند، یاد می‌گیریم (یعنی آن زبانی که ما برای فهم و درک دنیای اطراف خود برای اولین بار استفاده کردیم).
اگرچه زبان چیزی است که ما می‌آموزیم، اما تحقیقات نشان داده است که غریزه برای انجام این کار از زمان تولد ایجاد شده است. درست است که ما تمایل به انتخاب زبان و یادگیری آن داریم، اما به نظر می‌رسد که مغز انسان محدودیت‌هایی برای یادگیری زبان دارد که این جدا از زبانی است که ما در ابتدا فرا گرفته‌ایم. برای مغز سخت است هجاهای خاصی که در همه زبان‌ها معمول نیستند، پردازش کند، در نوزادان نیزکه هنوز شروع به یادگیری هیچ زبانی نکرده اند نیز چنین است.

یادگیری سریع زبان انگلیسی به شیوه علمی!

یاد گرفتن یک زبان خارجی

وقتی که موضوع یاد گرفتن یک زبان دوم به میان می‌آید، افراد بزرگسال نقطه ضعف نشان می‌دهند. با افزایش سن، انعطاف‌پذیری مغز ما (توانایی برای ایجاد سلول‌های عصبی و سیناپس‌های جدید) کاهش می‌یابد. محققان مشاهده کرده‌اند به دنبال آسیب‌های مغزی که باعث از دست دادن قدرت تکلم می‌شوند، کودکان با ایجاد مسیرهای جدید در مغز برای جایگزینی قسمت‌های آسیب‌دیده شانس بیشتری برای بازیابی قدرت تکلم خود دارند.
یک نظریه درباره این که چرا یادگیری یک زبان خارجی برای بزرگسالان بسیار سخت است تمرکز بیشتر بر روی فرایند یادگیری است که باعث می‌شود انعطاف‌پذیری کاهش یابد. Robert Bley-Vroman از دیدگاه زبان‌شناسی بیان می‌کند که یادگیری زبان دوم برای بزرگسالان باید با ترفندهایی همراه باشد یعنی همان روشی که یک کودک برای اولین بار یک زبان را یاد می‌گیرد.

این بدان معنی است که بزرگسالان اگر مراحل و ترفند‌های یادگیری یک زبان را طی کنند سریع‌تر از کودکان، پیشرفت می‌کنند. اما همچنین افرادی که مبادرت به یادگیری زبان خارجی در دوران کودکی کرده‌اند معمولا مهارت‌های بیشتری نسبت به افرادی که در دوران بزرگسالی شروع به یادگیری زبان خارجی کرده‌اند، دارند.
اما هنوز هم جای امیدواری وجود دارد. یک مطالعه بر روی نحوه بیان در زبان دوم نشان داد که برخی از زبان‌آموزان که در دوران بزرگسالی شروع به یادگیری زبان دوم کرده‌اند آن را همانند زبان مادری یادگرفته‌اند. همچنین تحقیقی نشان داده است که انگیزه یادگیری می‌تواند مهارت‌ها را افزایش دهد، بنابراین اگر شما واقعا می‌خواهید یک زبان را یاد بگیرید و انگیزه یادگیری دارید، پس لزوما خیلی دیر نشده است.

بهترین شانس را به خود بدهید

اگر در حال تلاش برای یادگیری زبان جدیدی هستید، این روش‌ها را امتحان کنید که برای بهبود یادگیری و افزایش حافظه اثبات شده هستند.

1-تکرار با فاصله

تکرار با فاصله یک تکنیک اثبات شده برای بهبود حافظه است که کمک می‌کند تا آن چه را که یاد گرفته‌اید به خوبی در ذهن خود حفظ کنید. راه‌کار تکنیک یادگیری با فاصله این است که شما هر کلمه یا عبارتی را که یاد گرفته‌اید با فاصله مرور می‌کنید. در ابتدا این فاصله ها کوتاه‌تر خواهد بود: شما ممکن است که یک کلمه جدید را چندین بار در یک دوره تمرینی مرور کنید و دوباره در روز بعد تکرار کنید. وقتی که به خوبی آن را یاد گرفتید، قادر خواهید بود تا روزها یا حتی هفته‌ها بدون فراموش کردن آن بین مرورهایتان فاصله بیاندازید.
در این جا نموداری است که نشان می‌دهد که چگونه "منحنی فراموشی" با هر تکرار به طور چشمگیری کاهش می یابد.

من از Duolingo (سایتی برای یادگیری زبان خارجی) برای تمرین واژگان و عبارات استفاده می‌کنم زیرا این سایت تکنیک تکرار با فاصله را در نظر می‌گیرد. این برنامه کلماتی را که من برای مدتی تمرین نکرده‌ام یادآوری می‌کند تا به وسیله مرور آنها درک خود را تقویت کنم. در طول هر درس این برنامه کلمات آشنا و جدید را با هم مخلوط می‌کند تا از فضای تکرار خارج شود.

2- قبل از خواب بیاموزید

یکی از مزایای خوابیدن این است که این کار کمک می‌کند تا "صندوق دریافتی" مغز (محل ذخیره سازی موقت اطلاعات جدید و خاطرات زمان بیداری) را خالی کنیم. ما نیاز به خوابیدن داریم (حتی یک چرت کوتاه) تا هرآنچه را که اخیرا یاد گرفتیم به سمت محل ذخیره‌سازی طولانی مدت اطلاعات مغزمان انتقال دهیم. هنگامی که آن اطلاعات با خیال راحت ذخیره شد، تکنیک تکرار با فاصله می‌تواند موثر باشد، بنابراین ما می‌توانیم اطلاعات را سریع‌تر و دقیق‌تر به یاد بیاوریم.

3- مطالب را مطالعه کنید نه زبان را

اگرچه بیشتر کلاس‌های آموزش زبان و برنامه‌های آموزشی زبان صرفا بر یادگیری زبان تمرکز می‌کنند، اما یک تحقیق بر روی دانش‌آموزان دبیرستانی که زبان فرانسه می‌آموختند نشان داد وقتی که به آنها موضوعی را به زبان فرانسه درس دادند به جای این که کلاس صرفا زبان فرانسه آموزش دهد، دانش‌آموزان بهتر گوش می‌دهند و انگیزه بیشتری برای یادگیری دارند. بنابراین دانش‌آموزانی که در کلاس‌های استاندارد، زبان فرانسه را می‌آموزند نتیجه بهتری در امتحانات خواندن و نوشتن می‌گیرند.
هنگامی که بر روی اصول اولیه زبان جدید تسلط یافتید، سعی کنید برخی از متونی را که به آنها علاقه دارید به مطالب دیگر اضافه کنید تا درک مطلب خود را افزایش دهید. شما می‌توانید با دوستانی که زبان مشترک را می‌آموزند مکالمه کنید، مقالات آنلاین بخوانید یا به نوار کاست گوش کنید تا درک مطلب خود را امتحان کنید.

4- هر روز کمی تمرین کنید

اگر شما فرد پر مشغله‌ای هستید، ممکن است از تمرین کردن سرباز بزنید و بخش بزرگی از یادگیری را در یک هفته یا دو هفته انجام دهید. ولی مطالعه به مقدار کم در هر روز موثر‌تر است. به این دلیل که صندوق اطلاعاتی مغز شما فضای محدودی دارد و فقط خواب می‌تواند آن را خالی کند، اگر شما برای ساعت‌ها در یک زمان مطالعه کنید به این صندوق اطلاعاتی مغز ضربه خواهید زد.
مطالعه هر روز در مقادیر کم و انجام تکنیک تکرار با فاصله بهترین حالت استفاده از حافظه موقت مغز می‌باشد.

5- مطالب جدید و قدیمی را مخلوط کنید

مغز به یادگیری مطالب جدید اشتیاق دارد اما تلاش برای یادگیری مقادیر زیادی از کلمات یا عبارات جدید به یک‌باره می‌تواند خسته‌کننده باشد. درک مطالب رمان‌ها وقتی که با اطلاعات آشنا مخلوط شوند، بهترین کار را انجام می‌دهند.
وقتی که شما کلمات جدید را به دایره واژگان خود اضافه می‌کنید، سعی کنید تا آنها را در بین کلماتی که برای شما آشنا هستند جای دهید، بنابراین آنها مشخص‌تر می‌شوند و مغز شما به راحتی بر روی آنها مانور می‌دهد.
جمله فرانسوی: (و اکنون وقت آن است تا من کلمات فرانسوی بیشتری را یاد بگیرم.)

برای مشاهده محصول کلیک کنید

پکیج آموزشی 1100 واژه جاوید

شما به عنوان یک علاقمند به آموزش زبان انگلیسی می دانید که مهارت یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اینکه از چه روشی می خواهید زبان انگلیسی را یادبگیرید مهم است!
برای مشاهده محصول کلیک کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد
یادگیری سریع زبان انگلیسی به شیوه علمی! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

جدیدترین مطالب سایت