شادکامی و موفقیت - شادکامی در زندگی - شادزیستن

شادی و شاد زیستن در زندگی باعث کاهش استرس می شود!

همانطور که آبراهام لینکلن کشف کرده بود، بیشتر افراد اغلب می توانند بین شادی و استرس، آرامش و آشفتگی یکی را انتخاب کنند. شما شادی را انتخاب کنید!

شادی و شاد زیستن در زندگی باعث کاهش استرس می شود، که این الگو باعث آرامش بیشتر در زندگی شما عزیزان می شود.

در این بخش سعی کرده ایم برخی از بهترین مقالات در حوزه شادکامی و ارتباط آن با موفقیت را قرار دهیم.

سمینارما در حوزه شادزیستن و مهارت های زندگی، محصولات جامعی نظیر پکیج جامع آشتی با درون ، پکیج جادوئی آموزش ان ال پی را تولید کرده است، این محصولات میتوانند تغییرات بسیار بزرگی در زندگی شما داشته باشند.

چطور با شغل‌ های پر استرس مقابله کنیم؟

استرس شغلی به فشار روانی گفته می‌شود که وقتی شغل مطابق توانایی‌ها یا نیازهای فرد نباشد، ایجاد شده و ممکن است به بیماری جسمی و روحی منجر شود. ما به طور روزانه در معرض استرس‌های مختلف قرار می‌گیریم. بخشی از این فشارها به محل کار و شغل افراد مربوط می‌شود. کار نیز بخشی از زندگی است که صرف نظر از منابع مالی برخی از نیازهای اساسی انسان مانند تحرک روانی و بدنی، نیازهای اجتماعی و احساس عزت نفس را ارضا می‌کند.

چطور با شغل‌ های پر استرس مقابله کنیم؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

حال ندارم: چطور با این وضعیت روبرو شویم؟!

خلاص شدن از بی‌انگیزگی، کاری مشکل است، زیرا فاکتورهای زیادی در آن دخیل هستند. اما ساده ترین راه برای برگرداندن انگیزه، انجام دادن کارهایی است که دوست دارید انجام دهید. مشکل اینجا است که وقتی کم انرژی هستید و نیاز به اراده برای شروع یک کار خاص دارید، انگیزه شما، به سمت کاری های راحت تر مانند خوردن غذا یا تفریح کردن متمایل می شود. آزاد گذاشتن بیش از حد انگیزه، فقط مشکل را بدتر و بازگشت به کار را مشکل تر می کند. پس چه باید کرد؟

آیا بدون علت وزن تان کم شده؟! حتماً آن را جدی بگیرید

کاهش وزن یکی از نشانه های شایع پرکاری تیروئید استشاید شما هم تا به حال دیده باشید افرادی که بی دلیل وزن کم میکنند . این وزن کم کردن ها معمولا دلایل جدی تری دارد . که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد . نوسان وزن در طول سال مساله ای غیر طبیعی محسوب نمی شود. در همین راستا، کاهش یا افزایش دو یا سه کیلوگرم موضوعی نگران کننده نیست.

با این راهکارها افراد ارزشمند را به سمت خود جذب کنید

برای یاد گرفتن مهارت‌های جدید هرگز دیر نیست. کسب مهارت‌های ارتباطی درست به شما کمک می‌کند حلقه‌ای از افراد ارزشمند دور خود تشکیل دهید. می‌خواهیم به شما یاد بدهیم چگونه افراد ارزشمند و مثبت را وارد زندگی خود کرده و آنها را حفظ کنید. در این مقاله راهکارهایی به شما ارائه می دهیم تا بتوانید با به کار بستن آنها انسان های ارزشمند را به سمت خود جذب کنید.

با این راهکارها افراد ارزشمند را به سمت خود جذب کنید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

12 ایده درخشان برای داشتن یک زندگی شاد

تصور اینکه رسیدن به پول و ثروت باعث شادی مان خواهد شد، یک تصور غلط است. شادی یک حس درونی است که اتفاقا با چیزهای کوچک نیز حاصل می شود. اینکه چگونه شادتر باشیم سوالی بوده که دانشمندان نیز از خود پرسیده اند و البته راه حل های علمی نیز برای آن ارائه داده اند.

12 ایده درخشان برای داشتن یک زندگی شاد - 0.5 out of 5 based on 2 votes

با تناسب اندام زندگی تان را متحول کنید

تناسب اندام تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی دارد، اگر اضافه وزن داشته باشید در چند قدم پیاده روی به نفس نفس می افتید که این اتفاق به احتمال قوی شما را از ادامه پیاده روی منصرف می کند. در بالا پایین رفتن از پله ها نیز وضع همینطور است، تصور کنید که آسانسور خراب است و شما مجبورید به خانه دوست خود در طبقه هفتم یک برج بروید، افرادی که دارای چربی های اضافه هستند در این شرایط دچار مشکل می شوند و پله ها را به سختی بالا می روند، احتمالا شما نیز بعد از این که به خانه دوست خود می رسید  عرق کرده اید و نفس نفس می زنید که این برای ظاهر و پرستیژ شما اتفاق خوبی نخواهد بود. مسائلی از این دست تاثیرات منفی زیادی بر روح و روان شما خواهد گذاشت.

با تناسب اندام زندگی تان را متحول کنید - 0.0 out of 5 based on 1 vote

معجزه احساسات مثبت در درمان بیماری ها

آیا طیف وسیعی از احساسات مثبت می‌توانند خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها را کاهش دهند؟ بر اساس مطالعه اخیر، بله، برخی از احساسات باعث کاهش التهابات ... و در نتیجه بسیاری از بیماری‌ها می‌شود. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ارتباطی نزدیک بین احساسات مثبت و آرامش و میزان التهابات در بدن وجود دارد. نتایج این مطالعه در مجله Emotion منتشر شد، و نشان داد تجربه طیف وسیعی از احساسات مثبت ممکن است التهابات سیستماتیک در بدن را کاهش دهد که این مسئله می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را به میزان چشمگیری بکاهد.

معجزه احساسات مثبت در درمان بیماری ها - 5.0 out of 5 based on 1 vote

آیا استرس باعث می‌شود زود پیر شوید؟

آیا سعی می‌کنید به هر قیمتی شده از استرس دوری کنید؟ برخلاف باور عموم، همه‌ی استرس‌ها بد نیستند. حتما دست کم با یک نوع استرس خوب آشنا هستید؛ ورزش. یک جلسه‌ی تمرینی پُر حرارت که ضربان قلب شما را بالا می‌برد و بدن‌تان را تحت فشار قابل توجهی قرار می‌دهد، اما استرسی که ورزش ایجاد می‌کند، کوتاه مدت است.

آیا استرس باعث می‌شود زود پیر شوید؟ - 4.8 out of 5 based on 4 votes

5 باور اشتباه ما درباره تنهایی

هر انسانی در برهه‌ای از زندگی ممکن است احساس تنهایی کند. تنهایی مسأله‌ای است که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تا جایی که حتی بریتانیا به تازگی یک نفر را با عنوان "وزیر مشاور امور تنهایی" انتخاب کرده تا با همکاری دیگر وزارت‌خانه‌ها به مسأله رسیدگی کند.

5 باور اشتباه ما درباره تنهایی - 5.0 out of 5 based on 2 votes

چطور در محیط کار شاد باشیم؟ این 9 روش را به کار بگیرید

افراد شاد، به طور خودکار و با سرعت بیشتری، به حالت مثبت روحی و جسمی بازگشته و بر ضد استرس عمل خواهند کرد. همچنین احساسات مثبت نیاز اساسی هر روزه‌ی ما برای بقاست، احساسات مثبت و شادی می توانند ما را در برابر اثرات زیان‌بار بیماری و افسردگی حمایت کنند. شاد بودن برای رهایی از درد، ما را با سرعت بیشتری توانمند می‌سازند و می‌توانند موجب افزایش طول عمر در ما شوند. اما گاهی‌ اوقات ایجاد شادابی در محیط کار، دشوار است. ایرادها و سرزنش‌‌های مدیران به‌ خاطر تأخیر کارها یا نحوه‌‌ی رفتار همکاران و یا حتی طرز نگرش منفی خودتان، مانعی جدی در مسیر شادابیست، اما واقعیت این است که دست‌‌یابی به شادابی یا دست‌‌کم خرسندی در محیط کار، خیلی مشکل نیست اگر به توصیه‌های زیر توجه کنید.

چطور در محیط کار شاد باشیم؟ این 9 روش را به کار بگیرید - 2.0 out of 5 based on 3 votes

راهکارهای موثر برای کاهش وزن

برخی از رژیم‌های غذایی بر اساس کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها ازجمله غلات، میوه‌ها، نان، برنج و .... موفق به کاهش وزن افراد شده و در نقطه مقابل برخی از رژیم‌های غذایی بر مبنای کاهش مصرف گوشت، پروتئین و چربی‌ها عمل کرده و اتفاقاً در بسیاری از مواقع این رژیم‌ها نیز ادعا می‌کنند برای کاهش وزن مفید هستند.

راهکارهای موثر برای کاهش وزن - 3.5 out of 5 based on 2 votes

10 عادت وحشتناکی که شادی شما را نابود می‌کند

همه ما پیوسته در جستجوی خوشبختی هستیم. هر روز انتخاب‌هایی در زندگی می‌کنیم که روی اینکه چطور نسبت به خودمان فکر و احساس می‌کنیم تاثیر می‌گذارد. ما معمولاً باور داریم تصمیمات خوبی می‌گیریم که ما را به خوشبختی نزدیک‌تر می‌کند. ما به طور طبیعی به دنبال این هستیم که از ترس‌ها دوری کرده و زندگی راحتی برای خودمان بسازیم.

10 عادت وحشتناکی که شادی شما را نابود می‌کند - 4.1 out of 5 based on 10 votes

با 9 علامت اضطراب شدید آشنا شوید

اضطراب‌های کوتاه مدت و لحظه‌ای طبیعت زندگی مدرن هستند. اما اگر شما به انواع استرس آشنا باشید و بدانید که مبتلا به استرس مزمن هستید، علائم شدید‌تری را احساس می‌کنید. منظور از استرس مزمن، احساس اضطراب مداومی است که حاصل حمله هورمون‌های استرس زا به دلیل مشکلاتی همچون بیکاری و یا آشفتگی در زندگی شخصی است. اگر از علائم مشابهی رنج می‌برید، روزانه زمانی را برای بیرون رفتن از محیطی که هستید قرار دهید. این بیرون رفتن می‌تواند یک راه‌رفتن ساده و یا حتی خاموش کردن تلفن همراه‌تان باشد.

با 9 علامت اضطراب شدید آشنا شوید - 4.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه انتقاد از خود را قبول کنیم؟

چطور با انتقاد از خود کنار بیاییم ؟

انتقاد سازنده و نحوه کنار آمدن با آن

من به عنوان یک دانشگاهی، باید با انتقاد کنار بیایم. اساتید راهنمای من مقالاتم را با رنگ‌های مختلف تصحیح می‌کنند و تک تک نقاط ضعف آن را نشان می‌دهند. پس از انتشار آنها نوبت منتقدین می‌رسد تا نقاط ضعف و تک تک خطاها را آشکار کنند و برخی از آنها حتی از این کار لذت هم می‌برند. اینکه از زحماتتان انتقاد کنند، دردآور است. وقتی دیگران رفتارهای غلط شما را گوشزد می‌کنند و می‌خواهند که آنها را اصلاح کنید، ممکن است ناراحت شوید. قبول کردن انتقادات در مورد ظاهر هم که دیگر جای خود دارد! اکنون برای کنار آمدن با این همه انتقاد باید چه کرد؟

چگونه انتقاد از خود را قبول کنیم؟ - 0.0 out of 5 based on 1 vote

جدیدترین مطالب سایت