قانون جذب - مهارت های زندگی - شاد زیستن - خودشناسی

چه کسی از رمز و رازهای زندگی موفق بدش می آید؟

ما در هر حوزه‌ای که فعالیت کنیم، هر علایقی که داشته باشیم یا هر پروژه‌ای را که به انجام برسانیم، به هر حال در دنیایی زندگی می‌کنیم که اصل مهم موفقیت در تجارت آن برقراری ارتباطات است.

این اصل یکی از شاخه های اصلی مهارت های زندگی می باشد، از شاخص های اصلی یک زندگی موفق میتوان به اعتماد به نفس، ارتباط موثر، شاد زیستن و خودشناسی را نام برد.

در این بخش سعی کرده ایم مقالات مفیدی در حوزه اعتماد به نفس، ارتباط موثر، شاد زیستن و خودشناسی قراردهیم.

همچنین سمینارما پکیج های جامع مهارت های زندگی را با عناوین : پکیج جامع آشتی با درون ، پکیج کارگاه آموزشی اعتماد به نفس ،  هدف و برنامه ریزی را تولید کرده است، که اگر اشتیاق سوزان برای آموزش و تغییرات فردی داشته باشید، این محصولات میتوانند تغییرات بسیار بزرگی در زندگی شما داشته باشند.

هشت عادت افرادی که افسردگی پنهان دارند

افسردگی همچون هیولایی در درون ما کمین می کند تا افکار و انرژی ما را تسخیر و زندگی را به کام ما تلخ کند. افسردگی اغلب پنهان و غیر قابل تشخیص است. کسی که از افسردگی پنهان رنج می برد اگرچه همواره با هیولای درون خود درگیر است اما این مسأله در ظاهر عیان نیست. گاهی کسانی که دچار افسردگی هستند مشکلات خود را از دوستان، خانواده و نزدیک ترین همدم خود پنهان می کنند. ممکن است آن ها در مقابل شما لبخند به لب داشته باشند اما در درون خود در حال غرق شدن هستند. در ادامه به هشت عادت کسانی می پردازیم که از افسردگی پنهان رنج می برند.

هشت عادت افرادی که افسردگی پنهان دارند - 4.5 out of 5 based on 2 votes

15 راهکار تضمینی برای کنترل خشم و عصبانیت

مدیریت خشم عبارت است از به کار بردن روش‌هایی مانند آرام‌سازی، ترک موقعیت، ارزیابی موضوع و... برای کنترل خشم و جلوگیری از پرخاشگری و عصبانیت. مدیریت خشم یکی از مهمترین مهارت هایی است که در زندگی لازم است بیاموزیم تا بتوانیم به خود و اطرافیانمان زمانی که دچار خشم می‌شویم کمک کنیم. همه ما در لحظه عصبانیت منطق و هوشیاری لازم را از دست می‌هیم و خود را محق می‌دانیم اما کمی بعد با آثار نامطلوب ابراز خشم کنترل نشده‌امان روبرو می‌شویم که حداقل آن عذاب وجدان و پشیمانی است. در زیر به راهکارهایی اشاره می‌شود تا با کمک آن بتوانید خشم خود را کنترل کنید.

15 راهکار تضمینی برای کنترل خشم و عصبانیت - 5.0 out of 5 based on 1 vote

این هم 11 نشانه هوش هیجانی پایین

در ۷۰ درصد موارد، افراد با آی کیوی معمولی عملکرد بهتری نسبت به افراد نابغه دارند! این یافته‌ی متفاوت، باور رایج «هوش بالا، عامل بی‌چون‌وچرای موفقیت است» را به چالش می‌کشد. هوش هیجانی (EQ) حلقه‌ی گمشده‌ای است که جمله‌ی اول این مقاله را توجیه می‌کند. همراه ما باشید، می‌خواهیم درباره‌ی نشانه‌های هوش هیجانی پایین اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان بگذاریم.

این هم 11 نشانه هوش هیجانی پایین - 3.5 out of 5 based on 6 votes

مردان را با توجه به این نشانه‌های رفتاری با دیگران بشناسید

شناخت مردان به کمک راه‌های گوناگون از جمله به کمک بررسی نحوه تعامل آنها با دیگران ممکن است. روشی که مردان در رفتار با همسر، بچه‌ها، خدمتکاران و دشمنانشان استفاده می‌کنند در تعیین ویژگی‌های شخصیتی آنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

مردان را با توجه به این نشانه‌های رفتاری با دیگران بشناسید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه مثل آب خوردن با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

زمانی که درگیر مسائل زندگی شخصی مان می‌شویم، ممکن است ارتباطاتمان با دیگران را از یاد ببریم. ممکن است آنقدر مشغله کاری پیدا کنیم که برای شریک زندگی مان وقت نگذاریم، یا آنقدر برای گرفتن غذایمان عجله داشته باشیم که فراموش کنیم نگاهی به صندوق دار رستوران بیندازیم. زمانی که مشغله‌های زندگی زیاد می‌شود، مرکز توجهمان محدود به شخص خودمان می‌شود. اما اختصاص زمانی برای ارتباط با دیگران، حتی در میان این همه مشغله، برای احساس شادی و معنا در زندگی ضروری است.

چگونه مثل آب خوردن با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟ - 3.5 out of 5 based on 2 votes

کمال گراها را از این 11 نشانه بشناسید

کمال گرایی (perfectionism - پرفکشنیسم) شاید در معنای عام صفتی پسندیده به نظر برسد اما از نظر روانشناسانه، کمال گرایی بی دلیل و بیش از حد یک مشکل و اختلال روانی محسوب می‌شود که نشانه‌هایی همچون استانداردهای سطح بالا، سخت‌گیری، نتیجه‌گرایی و ... دارد.

کمال گراها را از این 11 نشانه بشناسید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چگونه اهداف سال جدید را عملی کنیم؟

آیا برای سال جدید اهداف جدید تعیین کرده‌اید؟ مراقب باشید: بیش از نیمی از آن‌ها میسر نمی‌شوند. اما امسال می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا به نحوه تعیین اهداف درست برای بهبود زندگی‌تان می‌پردازیم و برنامه‌ای برای رسیدن به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

چگونه اهداف سال جدید را عملی کنیم؟ - 3.3 out of 5 based on 3 votes

آیا شما هم از ازدواج می ترسید؟!

ترس از ازدواج یا گاموفوبیا (Gamophbia) به ترس‌های غیرعادی از تعهد و ازدواج گفته می‌شود. از عوامل احتمالی در بوجود آمدن پدیده ترس از ازدواج می‌توان به ترس از بازماندن اهداف، ترس از صمیمیت، ترس از شکست عاطفی و ... اشاره کرد.

با نه گفتن موفقیت تان را تضمین کنید

مهارت نه گفتن و استفاده از تکنیک‌هایی مانند رد قاطعانه یا صفحه خط افتاده کمک می‌کند تا مجبور نباشیم مدام کاری برخلاف میلمان انجام بدهیم. مهارت نه گفتن از جمله مهارت‌هایی است که اگر فاقد آن باشیم خیلی از موراد در زندگی مجبور خواهیم بود کارهایی را برخلاف میل یا حتی ارزش‌هایمان انجام دهیم. برای مثال یکی از دوستانتان از شما می‌خواهد او را در یک مهمانی همراهی کنید در صورتی‌که علاقه‌ای به این کار ندارید، دوست دیگری لباسی را که تازه خریده‌اید می‌خواهد از شما قرض بگیرد و یا حتی درخواست‌های بزرگتری از شما می‌شود که تنها به این خاطر که نمی‌توانید به خواسته‌های دیگران پاسخ منفی بدهید مجبور به پذیرش شده و مدت‌ها احساس پشیمانی خواهید کرد. حتما تکنیک‌هایی که در این مقاله ارایه شده است را مطالعه کنید.

با نه گفتن موفقیت تان را تضمین کنید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نقشه راه اعتمادسازی: تقویت کننده ها و تخریب کننده های زبانی (گام هفتم)

همانطور که این ایده ها را معرفی می کنم، ببینید کدام یک ازاین 10 نکته می تواند به تیم مجازی شما در اعتمادسازی کمک کند. موضوعات مختلفی را به بحث بگذارید. مشکلات موقعیت زمانی را با هم به اشتراک بگذارید. روندهای برقراری ارتباط را استاندارد کنید. فضای مجازی تیمی برای پروژه ها و اسناد درست کنید. اهداف، نقش ها و انتظارات را شفاف کنید. متصل کننده باشید. قدرت را دست به دست کنید.
اغلب اوقات در ارتباط باشید. راه ارتباطی مناسبی را انتخاب کنید. قابل اعتماد باشید. به آنچه وعده می دهید، عمل کنید. ببینید میلو و تیمش در جلسه شان چگونه از این ده نکته استفاده می کنند. 

راهکارهای تضمینی برای رهایی از تنبلی

برای مبارزه با تنبلی باید انگیزه‌های درونی و بیرونی را تقویت کنیم، اهداف بزرگ را به اهداف و کارهای کوچک تقسیم کنیم، مثبت اندیش باشیم و اینکه هر چند وقت به خودمان استراحت دهیم و به اصطلاح تنبلی کنیم نه تنها اشکالی ندارد بلکه برای تجدید قوای جسمی و روحی لازم نیز می‌باشد اما اگر این به یک اهمال کاری مداوم تبدیل شود باید هر چه سریع‌تر به مقابله با آن بپردازیم و اجازه ندهیم تنبلی به عادت روزانه‌امان تبدیل شود. در این مقاله به راهکارهای ساده‌ای اشاره شده تا به شما در پویایی و فعال شدن بیشتر کمک کند.

راهکارهای تضمینی برای رهایی از تنبلی - 2.0 out of 5 based on 4 votes

نقشه راه اعتمادسازی: تقویت کننده ها و تخریب کننده های زبانی (گام ششم)

سعی کنید تقویت کننده ها و تخریب کننده های زبانی را بیابید. 

خب میدونید شاید فکر کنید این کمی احمقانه است.اما میدونید شاید اون چیزی که من بهش فکر میکنم بتونه توضیح بده. در واقع گروه پیش از راه اندازی که بازاریابی تشکیل داد ممکنه دلیلش باشه. میدونید؟

گروه بازاریابی نمیتونه باعث افزایش حجم تماسها شده باشه. این گروه فقط در سواحل غرب اجرا داشت و بیشترین تماسها که دقیقا 89 درصد بوده، از منطقه میان غربی بوده.اد که تا الان پنج راه اندازی موفق داشته گفت که این میزان مربوط به گروه نیست. اما من کنجکاوم بدونم دلایل شما برای مرتبط دونستن تماسها با گروه چی هست.

با این روش ها برای هر مشکل و اتفاقی آماده باشیم

برای اینکه پیش کنگر باشید در ابتدا باید مسولیت خود را در زندگی بپذیرید و بر پاسخ‌های خود کنترل داشته باشید. با انجام کار‌های مانند پیش بینی اتفاقات آینده، تمرکز بر روی راه حل‌ها به جای مشکلات، به آینده خوشبین و همواره فعال باشید. پیش کنشگری توسط افراد به رفتار‌های پیشگیرانه، تغییر محور و خود ابتکارانه‌ای که در محل کار رخ می‌دهد، اطلاق می‌شود. به معنای تفکر و پیشگیری از وقایع پیش بینی شده است.

با این روش ها برای هر مشکل و اتفاقی آماده باشیم - 5.0 out of 5 based on 1 vote

خودکارآمدی؛ چطور راندمان کاری خود را افزایش دهیم؟

یکی از چالش های اصلی افراد در ساعات کاری این است که چگونه می‌توان از زمان موجود بهترین بهره را برد. رعایت نکات اصولی کمک می‌کند تا همگان بتوانند از زمان خود در محل کار بهترین استفاده را ببرند و خودکارآمدی را افزایش دهند. ساعات زیادی در روز و جود دارند و استفاده بهینه از آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است. دو راه برای افزایش راندمان کاری شما وجود دارد. یکی این که ساعت و زمان بیشتری برای کاری صرف کنید و یکی دیگر این که هوشمندانه تر در محل کار، زمان را مدیریت کنید. شما را نمی‌دانم اما من گزینه دوم را ترجیح می‌دهم.

خودکارآمدی؛ چطور راندمان کاری خود را افزایش دهیم؟ - 1.7 out of 5 based on 3 votes

جدیدترین مطالب سایت