آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

همسرداری - آموزش همسرداری - همسرداری موفق

تابحال به این موضوع فکر کرده اید: چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟ هیچ کس واقعاً درمورد این مسئله حرف نمی زند اما یکی از اصلی ترین مسائلی که باعث می شود خانم ها نتوانند با هم کنار بیایند حسادت است. شاید بر این نوشته خرده گرفته شود که چرا همه خانم ها را با یک چوب رانده اید ؟ و یا اینکه چرا تر و خشک را با هم می‌سوزانید؟

قبل از موضوع اینکه چرا خانم ها از هم متنفرند باید بگویم این نوشته فقط جنبه تحقیقی دارد و شما هم میتوانید نظراتتون را در ادامه این نوشته در کامنت بیان کنید و دلایل خودتان را در این مورد ذکر کنید .

چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟

خانم ها در سطوح اجتماعی با هم رقابت می کنند و معیار برنده شدن آنها معمولاً توسط سایرین تعیین می شود و نتایج آن کاملاً شخصی و ناملموس است. خانم ها معمولاً با خصوصیاتی که خودشان هیچ کنترلی روی آن ندارند قضاوت می شوند: چیزی که خودشان خلق نکرده اند و خارج از وجود آنها است مثل وضعیت ظاهری. موفقیت آنها مبنی بر اعتباردهی بسیار ذهنی، متعصبانه و ظاهری سایرین می باشد. او قادر نیست تحمل کند که نمی تواند رقیبش را شکست دهد چون هیچ چیز دست هیچکدام از آنها نیست و دست سایرین است. اما چطور می توانید از بقیه خانم ها زیباتر باشید وقتی تصمیم با نظر دیگران و براساس دیدگاه آنها نسبت به زیبایی است.

چطور می توانید ترجیحات و علایق شخصی دیگران درمورد یک اندام یا شکل خاص، یک رنگ چشم خاص یا رنگ مو را تغییر دهید؟ چند نفر لازم است بگویند شما زیبا هستید تا بتوانید آن را باور کنید؟ خانم ها برای به دست آوردن توجه آقایون با هم رقابت می کنند و طوری برخورد می کنند که انگار این توجهات و تحسین ها اعتماد به نفس و عزت نفس آنها را بالا می برد. خانم ها سعی می کنند جذاب تر از بقیه لباس بپوشند و اندامی زیباتر بسازند.


خانم ها به طور غریزی می دانند که وقتی نوبت به رابطه جنسی می رسد مردها هیچ قدرتی ندارند. آنها می دانند که اگر یک رابطه بدون هیچ رابطه جنسی بین مرد یا زنی وجود داشته باشد، ۹۰ درصد به این دلیل است که زن نمی خواهد رابطه داشته باشد نه برعکس. اکثر خانم ها فکر نمی کنند که مردها بتوانند به خاطر تعهد، عشق و وفاداری که به یک زن دارند، چه از نظر روانشناسی و چه بیولوژیکی دربرابر قدرت جنسی یک زن دیگر مقاومت کنند.

زن ها آنقدر درگیر به دست آوردن توجه مردها هستند که بینش روانی، فکر و احساسی برای تغییر فضای اجتماع که باعث می شود اعتماد به نفسشان پایین بیاید را پیدا نمی کنند. زن ها فکر می کنند مردها در روابط جنسی خود بی قید، بی وفا، دروغگو و خائن هستند اما آنچه که بیشتر خانم ها می خواهند بفهمند این است که تحقیقات نشان می دهد احتمال بیشتر وجود دارد که مردها با بهترین دوست، خانواده، فامیل همسرشان که دوستش دارد و به او احترام می گذارد، رابطه جنسی داشته باشند. یکی از دلایل موفق بودن مردها در خیانت این است که زن ها این اجازه را به آنها می دهند چون در حال رقابت با هم هستند.


زن ها باور دارند که اگر از نظر ظاهری بهتر باشند، از بقیه خانمها بهتر هستند. در تبلیغ یک قرص لاغری زنی گفته بود که من الان خیلی لاغرتر از زنی هستم که شوهرم به خاطر او من را ترک کرد. این جمله باعث می شود فکر کنیم که او تصور می کند به خاطر چاقی حقش بوده که شوهرش ترکش کند. هدف او برای کم کردن وزنش این بوده که لاغرتر از  زنی شود که شوهرش به خاطر او ترکش کرده است. اوبه جای اینکه به فکر خیانت همسرش باشد، با زن مقابل رقابت می کرده است. هدف آن زن برای کم کردن وزنش ارتقاء وضعیت سلامتی یا بالا بردن اعتماد به نفسش نبوده، بلکه این بوده که لاغرتر از رقیبش شود. این تبلیغ به زن ها می گوید که برای اینکه بتوانند عشق و وفاداری همسرشان را داشته باشند باید فلان شکل باشند. مهم نیست که برای مرد آشپزی می کنید، بچه هایش را بزرگ می کنید، و از رویاها و جاه طلبی هایش حمایت می کنید، چیزی که در یک رابطه خیلی مهم است این است که از نظر ظاهری جذابیت لازم برای در خانه نگه داشتن شوهرتان را داشته باشید یا نه. یک تصور وجود دارد که می گوید خیلی طبیعی است که مرد وقتی دیگر از نظر جنسی کششی به همسرش ندارد، به او خیانت کند. خیلی خانم ها باور دارند که اگر  به اندازه کافی جذاب نباشند اشکالی ندارد اگر شوهرشان به آنها خیانت کند و به او حق می دهند.


دیدگاه زن از ارزش فردی بیرون از خود او و در ذهن سایرین شکل می گیرد و این بر نظر درونی او درمورد ارزش خودش بعنوان یک انسان تاثیر می گذارد. زن ها به طور غیرمستقیم با سایر زن ها رقابت می کنند چون یاد نگرفته اند که امیال، احساسات و اهداف خود را به شکل واقعیت های فیزیکی و ملموس تشخیص دهند. وقتی خانم ها یاد بگیرند که نمی توانند به جای بچه ها و شوهرشان زندگی کنند دست از متنفر بودن از همدیکر برمی دارند و بر استعدادها و ویژگی های خاص و منحصربه فرد خودشان متمرکز می شوند.


چرا خانم ها از هم متنفر هستند؟

1- زن ها احساس می کنند که بهترین زمان بیولوژیکی آنها محدود است و می توانند خیلی راحت با یک زن جوانتر و زیباتر جایگزین شوند.
2- زن ها فکر می کنند که زن های دیگر وفاداری جنسی همسرشان را کنترل می نمایند.
3- زن ها فکر می کنند که درجه زیبایی ظاهری آنها به شانس بستگی دارد نه چیزی که در کنترل خود آنها باشد.
4- زن ها فکر می کنند که بقیه زن ها می توانند چیزی که خیلی برای به دست آوردن آن تلاش کرده اند را بااستفاده از زیبایی خود از چنگشان در بیاورند چون مردها با زیبایی آنها افسون خواهند شد.
5- زن ها فکر می کنند که بقیه زن ها قابل اعتماد نیستند. آنها خیلی غیبت می کنند، دو رو هستند و مردتان را جلوی رویتان می دزدند.
6- زن ها فکر می کنند که بقیه زن ها توجه دیگران به آنها را می دزدند.
7- زن ها از نظر روانشناسی با بقیه زن ها در رقابت هستند تا جذاب تر به نظر برسند.
8- زن ها به طور ناخودآگاه فکر میکنند که اگر شبیه زنی دیگر به نظر برسند، می توانند زندگی او، جواهراتش و شوهرش را به دست آورند و مردم با همان تحسین و تمجید به او نگاه می کنند.


نکاتی که ارزش فکر کردن را دارند :

 • شما هیچوقت نمی توانید کاری کنید که مردتان به زن های دیگر نگاه نکند یا آنها را تحسین نکند. آیا فکر میکنید که آن زن دیگر به خاطر اینکه زیباتر است ارزش انسانی بالاتری نسبت به شما دارد؟
 • شما بیش از جسمتان هستید. ببینید چه استعدادها و مهارت های منحصربه فردی دارید؟
 • اینکه دیگران درمورد شما چه فکری می کنند دست شما نیست. وقتی این واقعیت را قبول کردید که هیچ کنترلی بر افکار دیگران نسبت به خودتان ندارید، آنوقت می توانید زندگیتان را آنطور که می خواهید شکل دهید.
 • با هیچکس جز خودتان نمی توانید رقابت کنید.
 • تنها کسی که روی او کنترل دارید خودتان هستید.
 • آنچه در دیگران جستجو می کنید را در خودتان به وجود بیاورید. لازم نیست برای اینکه با یک پزشک ازدواج کنید، خودتان دکتر شوید.
 • شما مهمترین انسان در کل جهان هستید و باید زیبایی درونی و بیرونی خود را بشناسید. چرا باید کسی بیشتر از آنچه که خودتان، خودتان را دوست دارید و احترام می کنید، شما را دوست داشته باشد و به شما احترام بگذارد.

منبع : مردمان | seminarema.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

3.2988505747126 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 3.30 (261 رای)

مجموع رتبه (8)

2 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • kati

  این یک واقعیت است که سیستم ارزش گذاری توسط مردان انجام می شود. زنان با توانایی و هوش کمتر به شدت به زنان با موقعیت بالا اجتماعی و هوش بالاتر حسادت می کنند. در محیط کاری زنان با تحصیلات و موقعیت بالاتر به شدت تحت آسیب های ناشی از حیله های منشی یا زنان دفتری قرار می گیرند. زنان دفتری در حالی که برای مردان در محیط کار خوش خدمتی می کنند. برای زنان با سطح اجتماعی بالاتر آسیب وارد می کنند تاحداقل بتوانند زنان با موقعیت بالاتر اجتماعی را از لحاظ اخلاقی بد جلو دهند.
  خود بنده قربانی انواع مکرهای زنانه با سطوح پایین اجتماعی قرار گرفته بگونه ای که سالها زمان می برد آثار سوء چنین اقدامات زنانه ای را از بین برد

 • نازنین

  دارای رتبه 4 از 5 ستاره

  سلام. ایکاش خانمهایی که به خانم های زیبا و جذاب حسادت میکنندکمی از دل اونا خبر داشتند. ممکنه اون خانم علاوه بر صورت زیبا سیرت زیبا هم داشته باشه. انسان باشه و اخلاق مدار. گاهی این زیبایی مایه ی دردسر آدم.مثلا به ضرب تلاش، شایستگی و استفاده ی درست از هوش و استعداد ذاتی به موفقیتی میرسی ولی هیچ بهره ای نمیتونی ببری چون ظاهر آدم زودتر از درونش به چشم بقیه میاد. آقایون که دنبال سو استفاده و مالک شدن هستند و خانمها هم با حسادت، رفتار آزاردهنده متلک و حرف درآوردن فقط دل میشکونند. و فکر میکنند با سواستفاده از وجاهت و ظاهر بالا آمدی. بدون در نظر گرفتن خدا بالا سرشون راحت قضاوت میکنند.البته بعد به اشتباهشون پی می برند ولی چه فایده. متاسفانه قضاوت کورکورانه و برخورد اشتباه در فرهنگ ما زیاده. همین قضیه نشون میده مذهب ما یه پوسته است که ذات نداره و به کمال و خداشناسی هرکسی را نمیرسونه. به امید روزیکه اخلاق گرایی جایگزین ظاهر پرستی بشه. و دونستن اینکه اخلاق اصلا چیست و درست و غلط کدومه جز با تفکر صحیح و مطالعه ی زیاد بدست نمیاد.

 • مریم رستمی

  دارای رتبه 4 از 5 ستاره

  ای کاش راهکاری عملی و نمونه هایی عینی از زنانی که اعتماد بنفس واقعی دارند و در عین حال زندگی زناشویی موفق و ماندگاری هم دارند عنوان می کردین

 • سلام دوست عزیز
  ممنون ازتوجه ونظر شما
  حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  شاد وپیروز باشید.

 • حدیث

  متاسفانه تاحدودی مطالب بالا درست هستند.ولی این مشکل خودزشت پنداری،یاامتیازندادن به اصل وماهیت خود،کم بینی خود ارمغان تبلیغات ماهواره هاست.همه ما مسخ شدیم.چون دوست نداریم شبیه خودمان باشیم.ماهیت اصلیمان را کشف وتقویت کنیم.همه متاسفانه دوست دارندشبیه فشن شو هاباشند.ولی هیچکس بسلامت بودن فعلیش فکر نمیکنه.
  درکل من فکر میکنم اینگونه حسادت هاخارج ازما بوجود آمده و تربیتی و محیطی هستش
  کما اینکه درآقایون کم مو،قدکوتاه،غیرقهرمان وورزشکار زیباتراز خودشون هم مشهوده...
  من در طول زندگیم فقط یک چیز رو یاد گرفتم که با واقعیت زندگی کنم.
  اگرکسی از من زیباتره بپذیرم چرا که خلقت اون دست خودش نبوده همانطور که آفرینش من دست خدا هست.

 • پراژ

  دارای رتبه 2 از 5 ستاره

  ماجرا اینه که سمتو سویی که به فکرها داده شده اشتباس
  اینکه زن و مرد بخاطر یکسری چیزها مثل ، زیبایی ، جذابیت ، پول ، موفقیت و.... هست که با هم هستن
  و اشتباه همینجاس ، این ها میتونه ملاک های آشنایی باشه اما بعد از آشنایی باید دورریخته بشه و بعد از آشنایی وجود و حقیقت آدم ها باید دلیل با هم بودن قرار بگیره
  زیبایی ، جذابیت ، پول ، موفقیت و ... میتونه از بین بره و در حد ایجاد یک اتفاق کوتاه مدت میتونه قدرت داشته باشه مثل آشنایی اولیه نه بیشتر ، اینها نمیتوانند پایه ی یک رابطه ی بلند مدت و یک زندگی باشند، اینو باید هر دو نفر بفهمند و درک کنند ، یک رابطه باید بر اصول و درک انسانی و دوطرفه بنا بشه باید روی وجود و حقیقت هر دو نفر و مفهوم دلپذیریه این حقیقت پایه گذاری بشه، وقتی هر دو نفر به این درک برسند ، حسادت بی معنا میشه چون مرد برای خوشحال کردن زن تیپ میزنه و اونو به جاهایی که دوس داره میبره و زن برای بالا بردن مرد خودشرو زیبا میکنه و با شخصیت یک بانوی دلپذیر با مرد برخورد میکنه

 • کیا

  خوب مسلما وقتی گفته می شه خانوما حسودن و .... این آقایونن ک این نظرات رو می دن. باید بگم حسادت آقایون می تونه در حدی باشه ک ب قتل همدیگه منتهی بشه. مثل زیر آب زنی ورزش کارها از هم و ... .
  خیلی از مطالب بالا رو قبول ندارم. ی نگاه سطحی و همیشگی ب زنها. و این داستان ادامه دارد.

 • محمدمهدی

  دارای رتبه 2 از 5 ستاره

  سلام
  به نظرم این به آقایون برمیگرده که بجای اینکه چشمشونو بیرون باز کنن بهتره تو خونه چشمشونو باز کنن و زیبایی های خانمشون رو ببینن
  چون هر کسی زیبایی داره حالا یکی بیشتر یکی کمتر
  سعی کنید زیبایی در نگاهتون باشه نه به اون چیزی که به اون نگاه میکنید
  پس آقایون هم تاثیر دارن رو حسادت خانوما
  همونطور که یک زن وقتی از مردی تعریف کنه آقاش غیرتی میشه?

 • شاپرک

  دارای رتبه 3 از 5 ستاره

  کاش نوشته را بیشتز به راه حل ها اختصاص میدادید. درکل ٩٠ درصد بیان مساله و ده درصد راه حل بود!

 • امین

  حسادت بین همه جنس ها هست ولی اینکه خانم های محترم نوع حسادت خودشون رو با مردان مقایسه بکنن پوچه
  زمین و زمان میدونن حسادت کورکورانه زنان خیلی شدیده
  گواهش رو میتونید تو قدم زدن تو خیابون یا بهتر بگم فشن شو امروزی ببینید

 • **** روزیتا ****

  دارای رتبه 1 از 5 ستاره

  به نظر من اینکه یه خانمی زیباتر از خودشو میبینه یه حس حسادت نسبت بهش دست میده حالا چه مجرد باشه یا متاهل , و اگر متاهل باشه صددرصد فکرمیکنه که شاید طرف مقابل بتونه همسرشو جذب کنه و ممکنه این حس حسادت دو برابر شه , اما خود آقایون هم یه زنه زیبا رو ببینن نمیتونن بهش نگاه نکنن و این هم باز به وجدان آقایون برمیگرده , و این حس حسادت و هم خانمها دارن و هم آقایون و دو حس کاملا متفاوت دارن ولی تو یه بند تشبیه میشن , و واقعا اینکه مطرح نمیشه هر کس باید خودش بتونه خودشو راضی کنه و با مشورت یا صحبت با دیگران نمیتونه حلش کنه !

 • مریم

  دارای رتبه 0.5 از 5 ستاره

  با سلام در خصوص حسادت باید بگم مردا حسودترند اما واکنششان محسوس نیست و خیلی کم و ملایم اخم می کنند و لج می کنند سرد می شوند و بد و جبارانه برخورد می کنند بارها دیدم

 • مهمان

  خیلی خانم ها باور دارند که اگر به اندازه کافی جذاب نباشند اشکالی ندارد اگر شوهرشان به آنها خیانت کند و به او حق می دهند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  هیچ زنی همچین اعتقادی نداره. مگر اینکه قبل از اعتقاد به مرد بودن شوهرش به این اعتقاد داشته باشه که مردش روباه، یا یه موجود چهارپاس که از قضا یاد گرفته رو دو پام راه بره و بر این اعتقادشم مصر باشه. اونوقت حق میده، چون طبیعت مردشو همین میبینه!!!
  خوی محض غیر انسانی

  واینکه، سوال برام پیش اومد که آیا مردا به مردای بلندتر، پولدارتر، موفق تر، خوش تیپ تر و کلا با کفایت تر از خودشون حسادتی ندارن؟!

 • اتوسا

  اگر زن ارزش وجودی خودش رو میدونست حاضر نبود حتی سر ناخنش رو به مرد نامحرمی نشون بده

 • سیامک

  از کامنتها معلومه که تو جامعه ای رشد کردیم که متاسفانه تنفر جنسیتی در اون موج میزنه.نظرات خانومها در مورد آقایون در این کامنتها موید این مسئله ست.البته برعکسش هم صادقه.بصورت کلی نگرشهای مرد سالارانه و یا نگرش فمینیستی هردو منتج به مسائل بغرنجی در جامعه میشن که محصولش پرورش نسلهایی با تنفر جنسیتیه.

 • مریم

  سلام
  نوشته هاتون رو خوب جمع کردید.
  فقط خانمها در گیر زیبایی نیستند مردها هم به مردها موفق تر از نظر اقتصادی و زیباتر و زبان بازتر حسادت می کنند. زیرا فکر می کنند که خانم بیشتر به آنها توجه دارند.
  با وجود اینکه خانمها احساساتی هستند و بسیار حساس به نگاه ها و توجهات همسرشان به دیگران هستند ولی باز اشتباه نمی کنند زیرا متوجه شدن مردها چیزهایی که می بینند را واقعی می دانند مثلا اگر خانمی که موهایش بیرون نباشد مردها نمی توانند تصوری از موهای او پیدا نکنند در نتیجه در ذهن آنها کد 0 ثبت می شود واینکه مردها در لحظه اول انتخاب می کنند اگر از ظاهر کسی خوششان نیامد بلافاصله با حرکات خود آن را نشان می دهند. با اضافه شدن عنصر فرهنگی همچون رسانه تصویری، خانمها می دانند که مردها در گیر تصویر هستند بنابراین شبیه بازیگران حرف می زنند و لباس می پوشند حتی کلام آنها رو تقلید می کنند البته در این نکته خانمها هم گاهی فریب می دهد. عنصر فرهنگی خانواده و تفکرات و.. برای افرادی با رویکرد ذهنی هستند مورد اهمیت است.

 • رها

  بنظر مطلب کاملا اشتباهی در این پست مطرح شده بود و من اساسا باهاش مخالفم.
  احساسات تنفر و یا حسادت از ضعفهای اخلاقی سرچشمه میگیرد و من مردهای خیلی زیادی را دیدم که درگیر ان هستم. یکی از آقایان مدیر رده بالا محل کارم میگفت در اداره ما دایی مردک بازی به شدت رواج دارد( در مقابل خاله زنک)
  من در جاهایی که کار کردم بندرت بازنی مواجه شدم که به این دلایل از دیگری متنفر باشد و روابط خانمهای همکار فوق العاده گرم و صمیمی بوده و همدلی و همدردی در میان آنها به مراتب بیش از آقایان بوده است

 • سیما

  مقاله جالبی بود. البته این که آقایون کنترل کمتری نسبت به ما در غریزشون درون شکی درش نیست اما این جمله که "وقتی نوبت به رابطه جنسی می رسد مردها هیچ قدرتی ندارند" بیشتر از این که از دیدگاه زیست شناسی بررسی کرده باشه یه دیدگاه تقلیل گرایانه است که حس خوبی به خواننده ی خانوم بده. ما برای باور خودمون و اینکه احساس قدرت کنیم و اینکه ما تنها جسم نیستیم، نیاز به این لحن ها برای توصیف جنس مخالف نداریم. ضمنا در این مقاله بنظرم بیشتر تمرکز روی این مسئله بود که خب تقصیر زن ها نیست که مردهایشان به کسان دیگر نگاه میکنند و خیلی کمتر به راه حل پرداخته شده بود. این که ما بیایم بگیم خب مرد ها همینن تقصیر زن ها نیست یا زن ها همینن تقصیر مرد ها نیست مشکلی رو حل نمیکنه و حتی یک حس جبهه گیری جنسیتی به خواننده ی مطلب میده. مثلا اون جا که گفتین" شما فقط جسم نیستین و به توانایی های دیگرتون توجه کنین" این بنظرم خیلی خوب بود و خودش میشد اندازه ی یه مقاله باز بشه. من شخصا نظرم این هست که رویکرد بهبود و تحکیم خانواده یا حتی بهبود روانی و آموزشِ جامعه ی هدف مقاله بیشتر باید راجع بهش صحبت بشه داخل اینطور مقالات نه دادن حس خوب به جامعه هدف راجع به خودشون. این البته فقط یه نظر شخصی هست. موفق باشید.مرسی.

 • صديقه

  با سلام وتشكر.من موافق نيستم چون ب شخصه ديدم مردها هم از هم بدشون مياد وحسادت دارن اما ب روش مردونشون و ي سؤال برام پيش اومده در مورد اين قسمت ك تا زن نخواد هيچ ارتباط جنسي بوجود نمياد اين يعني اينك هيچ مردي نخواسته زني را ب رابطه ترغيب كند يا اينك اساسأ زن شروع كنندس؟چجوري ميشه؟من درك نكردم.لطفأ بيشتر توضيح بديد

 • نرگس

  دارای رتبه 1 از 5 ستاره

  سلام
  مردها ذاتا نمیتوانند غرایزجنسی خود را کنترل کنندوتجربه ثابت کرده مردها به هر زنی برای ارضای خود رومیبرنداما این به این معنی نیست که بهتراز زن خودشان بوده پس خانم ها اصلا به این فکرنکنند که آن زنی که همسرشان به سمتش جذب شده ازلحاظ ظاهری بهتراز او بوده ست بلکه از ضعیف النفسی مردهاست که خیلی از زنها پذیرفته میشوند.

چرا خانم‌ها از خانم‌های زیباتر از خودشان متنفر هستند؟ - 3.3 out of 5 based on 261 votes

جدیدترین مطالب سایت