آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

ان ال پی - آموزش ان ال پی - آموزش nlp

1. پیشفرض ان ال پی. (برای انجام دادن هر کاری باید نقشه ای داشته باشیم)

در ان ال پی منظور از نقشه همان استراتژی و برنامه ریزی از پیش تعیین شده برای انجام دادن هرکاری می باشد داشتن نقشه و استراتژی راههای رسیدن به هدف را برایمان مشخص می کند و ما را زود تر به هدف مورد نظر می رساند یک استراتژی و برنامه ریزی مشخص شده در رابطه با هدف می تواند منابع و امکانات موجود را در پیشروی ما قرار دهد و ما را در رسیدن به هدف یاری دهد در ان ال پی این موضوع عنوان می شود که اگر ندانید به کجا می خواهید بروید به هیچ مقصدی نمی رسید پس همیشه داشتن یک نقشه خوب می تواند راههای رسیدن به هدف را برایمان هموار گرداند.

 

2. پیشفرض ان ال پی. (نقشه همان سرزمین نیست)

در برخی از مواقع با وجود داشتن یک نقشه دقیق و مشخص در راه رسیدن به هدف با موانعی برخورد می کنیم که قبلا برای آن هیچ گونه برنامه ریزی نکرده بودیم و همین موضوع می تواند ما را از رسیدن به هدف باز دارد بطور مثال شما می خواهید از تهران به طرف مشهد سفر کنید و در عین حال با وجود داشتن نقشه و تعیین مسیرهای پیشرو دچار نقص فنی در اتومبیلتان می گردید و همین امر می تواند شما را در رسیدن به هدفتان با مشکل مواجه کند پس تنها داشتن یک نقشه نمی تواند بطور کامل مسیر را به ما نشان بدهد در واقع هرچه اطلاعات ما نسبت به مسیر هدف و مقصد بیشتر باشد رسیدن به هدف برای ما راحتر و آسان تر می گردد.

3. پیشفرض ان ال پی. (در راه رسیدن به هدف باید انعطاف پذیر بود)

در بسیاری از افراد دیده می شود با تمام تلاشی که می کنند نمی توانند به هدف مورد نظر دست پیدا نمایند زیرا یک راه تکراری و غلط را بطور مداوم انجام می دهند تا شاید بتوانند به هدف موردنظر دست پیدا کنند برای رسیدن به هر هدفی باید بتوانیم مسیرها و استراتژی های مختلفی را مد نظر داشته باشیم تا در صورت نرسیدن به مقصد بتوانیم از روشها و استراتژی های دیگری برای رسیدن به هدف استفاده نماییم.

4. پیشفرض ان ال پی. (ارتباط با ضمیرناخوداگاه)

ضمیرناخوداگاه یکی از مهمترین قسمتهای فعالیت مغز می باشد که تمامی رفتارها و عملکردهای ما را تحت کنترل دارد و ما را در جهات مختلف هدایت می نماید و امکانات موجود را برای رسیدن به هدف در اختیار ما می گذارد و ما را برای رسیدن و یا نرسیدن به هدف برنامه ریزی می کند در ان ال پی توجه ویژه ای به این قسمت از فعالیت مغز می گردد زیرا ما برای ایجاد هر نوع تغییری باید به نوع برنامه ریزی ضمیرناخوداگاه رجوع کنیم و تغییر را در این قسمت از مغز بوجود بیاوریم.

5. پیشفرض ان ال پی. (احترام به مدل شخصیتی دیگران)

برای رسیدن به هر هدفی باید به مدل شخصیتی دیگران احترام بگذاریم و آن را بپذیریم هر فردی بنابر نوع کیفیت زندگی و محیطی که در آن پرورش پیدا کرده است دارای یکسری ارزشها و باورهایی می باشد که کاملا با ما مغایرت دارد و همین موضوع می تواند شخصیت فرد را با ما متمایز گرداند بطور مثال در راه رسیدن به هدف ممکن است با افرادی برخورد کنیم که از نظر نوع رفتار و شخصیت مطابق میل و سلیقه ما نباشد در این مرحله از هدف ما باید توجهی به این گونه از رفتارهای اجتماعی نداشته باشیم و تمرکز خود را معطوف به هدف نماییم.

6. پیشفرض ان ال پی. (هرچیزی که برای یک فرد امکان پذیر باشد برای دیگران هم امکان پذیر است بشرطه آنکه محدودیت و معلولیت ذهنی و جسمی نداشته باشیم)

در واقع ذهن همه انسانها در این کره خاکی شبیه به یکدیگر عمل می کند و تنها استراتژی های رفتاری می باشد که نتیجه ها را از یکدیگر متمایز می نماید و اگر ما بتوانیم از استراتژی های رفتاری افراد موفق استفاده نماییم ما هم می توانیم به همان درجه از موفقیت برسیم که آنها رسیده اند که البته این امر با تکنیک مدل برداری در ان ال پی امکان پذیر می باشد.

7. پیشفرض ان ال پی. (همه انسانها دارای ذخایر کافی برای حل مشکلات می باشند)

ذهن انسان و نوع عملکرد سیستم عصبی ما آنچنان شگفت انگیز است که هیچ مرزی برای آن قابل تصور نیست بطوریکه همه انسانها می توانند با یک برنامه ریزی ذهنی دقیق به تمامی اهدافشان دست پیدا کنند و این برنامه ریزی ذهنی می تواند منابع و امکانات موجود را برای ما فراهم نماید در واقع ذهن ما دارای قدرت فوق العاده ایست فقط به برنامه ریزی و هدایت نیاز دارد.

8. پیشفرض ان ال پی. (ما نمی توانیم ارتباط برقرار نکیم)

ما نمی توانیم ارتباط برقرار نکنیم زیرا همیشه در حال برقراری یک ارتباط هستیم ارتباطات جزء جدانشدنی انسانها می باشد و هر موفقیتی از راه برقراری یک ارتباط موثر عبور می کند امروزه یکی از مسایل مهم بشر در زندگی برقراری یک ارتباط موثر و تاثیر گذار با دیگران می باشد ارتباطی که بتواند تاثیرات لازم را بروی مخاطب ما بگذارد و ما را به هدف مورد نظر یاری دهد در ان ال پی تکنیک های موثری برای برقراری ارتباط موثر با دیگران وجود دارد تکنیکهایی که می تواند تاثیرات عمیقی بروی دیگران بگذارد. گروه ان ال پی مستر سعی دارد شما را با این علم جدید و تاثیر گذار آشنا نماید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.50 (1 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد
پیشفرض های ان ال پی - 0.0 out of 5 based on 1 vote

جدیدترین مطالب سایت