آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

ان ال پی - آموزش ان ال پی - آموزش nlp

رابرت دیلتز، متولد 21مارس1955 (اوّلین روز نوروز) یکی از مشهورترین توسعه‌دهندگان ان ال پی است. او از همان ابتدای شکل‌گيري این پدیده، در کنار بنیان‌گذاران آن حضور و در رشدش، تأثیر بسیار مثبتی داشته است.

رابرت دیلتز دربارۀ ان‌ال‌پی، ۲۲ مقاله و ۲۱ کتاب دارد که بزرگ‌ترین اثرش، دائرةالمعارف ان‌ال‌پی است. وی تمام شگردهای آن را به‌صورت کاملاً کاربردی و منظم، در این کتاب گرد آورده است. عنوان اصلی کتاب حاضر، Sleight of Mouth است که به نام جادوی بیان ترجمه شده است. این اثر، یکی از  کتاب‌های معروف ان‌ال‌پی است و در دوره‌های ویژه‌ای تدریس می‌شود.
رابرت دیلتس، دانشمند و فیلسوف عصر حاضر است که ديدگاه‌ها و شگردهای ابداعی‌اش در ان‌ال‌پی، راهبردی است. معروف‌ترینشان هرم دیلتس است که در آن، روان انسان به لایه‌های مختلف منطق تقسیم می‌شود. او در این نظریه بیان می‌کند که برای رسیدن به هدف، باید بین این لایه‌ها و هدف، هماهنگی و سازگاری وجود داشته باشد تا شخص، با تمام وجود، به‌دنبال دست‌یافتن به هدفش حرکت کند. وی برای همسویی این لایه‌های منطق، شگردی معروف به «تنظیم سطوح منطق» (Logical Level Alignment) ارائه داده است که به‌نظر مترجم، بسیار دقیق است.
رابرت دیلتز زندگی شخصیت‌های مهم تاریخی، مانند نیکولا تسلا، هیتلر، گاندی، مسیح، کارل مارکس، آبراهام لینکتون، آلبرت اینشتین، زیگموند فروید و عده‌ای دیگر را مطالعه و استراتژی تفکر آنان را براساس الگوهای معجزۀ بیان مدل‌سازی کرده و در مجموعه‌ای سه‌جلدی با عنوان استراتژی نبوغ (strategy of genius)، چاپ کرده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

4.1111111111111 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.11 (9 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد
رابرت دیلتز متخصص ان ال پی - 4.1 out of 5 based on 9 votes

جدیدترین مطالب سایت