آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

تندخوانی - آموزش تندخوانی - تقویت حافظه

چرا باید با روش های نوین مطالعه و یادگیری آشنا شویم؟

روش‌های نوین مطالعه مجموعه‌ای از مهارت‌ها هستند که در راستای آموختن و یادگیری موثر به‌کار گرفته می‌شوند، تندخوانی و  استفاده از تکنیک های تقویت حافظه از جمله راهکارهایی هستند، که به شما کمک می کنند تا مطالعه ی موثری داشته باشید.
جهت فراگیری تندخوانی و آشنایی با تکنیک های به خاطر سپاری و تقویت حافظه؛ سعی کرده ایم، مقالاتی تخصصی در حوزه یادگیری و روش های مطالعه را در این بخش قرار دهیم.
در این بخش شما با مطالبی در گروه های مختلف مانند: تندخوانی، تقویت حافظه، نقشه ذهنی، شیوه های مطالعه در کنکور، تکنیک های یادگیری سریع زبان انگلیسی، مطالعه موثر و ... آشنا می شوید.
همچنین در صورت تمایل میتوانید دو پکیج بسیار ارزشمند با عنوان های پکیج جامع تندخوانی و تقویت حافظه و نرم افزار جامع تندخوانی را برای یادگیری سریع خود تهیه کنید.

8 عادتی که تضمین می‌کند سریعتر و بهتر یاد بگیریم

چقدر نسبت به کسانی که سریع یاد می‌گیرند غبطه می‌خوریم. آنها همیشه به نظر در یک چشم به هم زدن متوجه همه چیز می‌شوند، در حالی که ما به نظر در بهترین حالت هفته‌ها برای یاد گرفتن آنها درگیر هستیم. خب، چه باور داشته باشید یا نه، همیشه راه‌هایی برای بهبود قابلیت و سرعت یادگیری شما وجود دارد. اینجا، ما 8 توصیه که کمک می‌کند تا سریعتر و بهتر یاد بگیرید را به شما معرفی می‌کنیم.

8 عادتی که تضمین می‌کند سریعتر و بهتر یاد بگیریم - 4.0 out of 5 based on 101 votes

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده 18 دقیقه ای در ابتدای روز

 صبح – زمان تمرین 5 دقیقه

اولین 5 دقیقه هر روز را باید به مشخص کردن کارهایی که باید انجام دهید تا قبل از شروع کارتان بتوانید نیم نگاهی به کارهایی که باید انجام دهید در طول روز داشته باشید.

افزایش 18 برابری تمرکز با یک تمرین ساده - 3.6 out of 5 based on 87 votes

بهبود مهارت های مطالعه با استفاده از سبک های یادگیری

بسياري معتقدند كه سبك های يادگيری بر خود يادگيري تاثير مي گذارند. اگر چه اصطلاح سبك‌های يادگيری به طرق مختلف تعريف مي شود و تعاريف گوناگوني دارد و ليكن عمدتاً همه تعاريف بر اين نكته تاكيد مي ورزند كه سبك های يادگيری شامل باورها، اعتقادات و رجحانها و رفتارهائی می باشد كه افراد به كار می برند تا در يك موقعيت معينی به يادگيری خود كمك كنند.

بهبود مهارت های مطالعه با استفاده از سبک های یادگیری - 3.2 out of 5 based on 17 votes

6 تکنیک باورنکردنی برای تقویت حافظه

با این ۶ روش حافظه خود را تقویت کنید

آیا برای به یاد آوردن روزهای هفته یا تاریخ تولد اطرافیان تان به مشکل برمی‌خورید؟ یا اینکه هر چه را نیاز دارید، باید مدت زیادی دنبالش بگردید. 6 راه تقویت حافظه وجود دارد که به شما کمک می‌کند حافظه‌ای بیشتر و دقیق‌تر داشته‌ باشید. این مقاله را بخوانید تا با این راه‌ها آشنا شوید.

6 تکنیک باورنکردنی برای تقویت حافظه - 2.8 out of 5 based on 25 votes

10 تکنیک مفید برای افزایش تمرکز حواس در مطالعه

افزایش تمرکز حواس در مطالعه

«عدم تمرکز حواس»، موضوعی است که بسیاری از جوانان از آن رنج می برند و دلایل مختلف و متعددی دارد. همان طور که خود می دانید، تمرکز حواس در هر کاری از جمله مطالعه و درس خواندن - از ضروریات قطعی است. تمرکز حواس، حالتی ذهنی و روانی است که در آن حالت، تمام قوای حسی، روانی و فکری انسان روی موضوع خاصی متمرکز می شود و تضمین کننده امر یادگیری و انجام صحیح کارها و رهایی از خطرات احتمالی است.

10 تکنیک مفید برای افزایش تمرکز حواس در مطالعه - 3.2 out of 5 based on 22 votes

تندخوانی: فوت و فن یادگیری بهتر

با این فوت و فن ها یادگیری بهتری را تجربه کنید

همیشه عوامل و شرایطی وجود دارد که یادگیری را آسان و برخی دیگر آن را مشکل و گاه غیرممکن می‌کند. به یقین برای شما مهم است که این عوامل را بشناسید. برای بهبود و افزایش توان یادگیری باید اصولی را با دقت اجرا کنید؛ زیرا فقط با رعایت این اصول می‌توانید بهتر بیاموزید و از وقت خود حداکثر استفاده را ببرید. آیا کسب یک نمره ی خوب به معنای آن است که فرد موضوع مورد بحث را به خوبی یاد گرفته است؟ آیا کسب یک نمره ی بد نیز به معنای آن است که فرد باید صرفاً بیشتر مطالعه کند؟

تندخوانی: فوت و فن یادگیری بهتر - 3.7 out of 5 based on 15 votes

چطور مانع به تعویق انداختن زمان درس خواندن شویم؟

عقب انداختن و پرهیز کردن از انجام، چیزی است که باید با اون مقابله کنیم . طبیعی است که گاهی تعویق داشته باشیم. هر چند، به عقب افتادن مفرط باعث احساس پیشمانی در مورد انجام وظایفی می شود که باید انجامشان می دادیم. همچنین تا وقتی این کار به سرانجام برسد موجب عصبانیت و دلواپسی شما خواهد شد.

چطور مانع به تعویق انداختن زمان درس خواندن شویم؟ - 4.2 out of 5 based on 6 votes

تندخوانی و 10 توصیه شب امتحانی

۱۰ توصیه شب امتحانی

هر کاری که ارزش انجام دادن داشته باشد از برنامه ریزی متضرر نمی شود. امتحان دادن نیز از این قاعده مستثنی نیست. آخرین شانس هر کسی برای اثرگذاری بر نتیجه ی امتحان خود، شب پیش از امتحان است. در ادامه ۱۰ کار ساده ای را از نظر خواهید گذراند که انجام دادنشان در شب قبل از امتحان، بر نتیجه ی امتحان شما اثر مثبت خواهد داشت.

تندخوانی و 10 توصیه شب امتحانی - 3.2 out of 5 based on 9 votes

نکات کلیدی روشهای صحیح مطالعه و درس خواندن

زمان مطالعه خود را مدیریت کنید

بارها شنیده ایم كه دانش آموز یا دانشجویی می گوید : (دیگرحال و حوصله خواندن این كتاب را ندارم ) و یا (۱۰ بار خواندم و تكرار كردم ولی بازهم یاد نگرفتم) در این موارد مشكل چیست ؟ آیا باید دهها بار درس را تكراركرد تا یاد گرفت ؟ مطمئنا" اگر چنین باشد ، مطالعه كاری سخت و طاقت فرسا است . اما چنین نیست. واقعیت آن است كه این گروه از فراگیران ، روش صحیح مطالعه را نمی دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چیزی راجع به چگونه درس خواندن نمی آموزند.

نکات کلیدی روشهای صحیح مطالعه و درس خواندن - 3.0 out of 5 based on 13 votes

ترفندهاي علمی برای تقویت حافظه

۱۰ ترفند علمی برای تقویت حافظه

آیا کسی هست که دوست داشته باشد هر چیزی را که می بیند، می شنود و می خواند به یاد بیاورد؟ …مطمئنا همه! می توانیم چندین صفحه در مورد اثرات مثبت حافظه خوب روی زندگی شخصی و حرفه ای برایتان صحبت کنیم. اما چه فایده؟ به یک جمله بسنده می کنیم: آیا کسی هست که نخواهد حافظه بهتری داشته باشد؟ این سوال خودش برای خواندن مطلب تا انتها کافی است.

ترفندهاي علمی برای تقویت حافظه - 2.5 out of 5 based on 19 votes

چگونه انگیزه مطالعه خود را بالا ببریم؟

9 راه ساده برای ایجاد انگیزه در مطالعه

اگر فکر می کنيد انگيزه کافی برای مطالعه نداريد، به وب سایت آموزشی ما خوش آمديد. بيشتر دانش آموزان چنين مشکلی را براي يک بار يا بيشتر از يک بار تجربه می کنند. انگيزه برای خوب مطالعه کردن مهم است. وقتی که انگيزه داريد، می بينيد که خيلی راحت است که در يک بازه زمانی تمرکزتان را حفظ کنيد. وقتی که با انگيزه نيستيد نه تنها تمرکز داشتن سخت است بلکه خواهيد ديد که حتی شروع کردن هم سخت است.

چگونه انگیزه مطالعه خود را بالا ببریم؟ - 2.7 out of 5 based on 12 votes

با آخرین تاکتیک ها و ترفندهای مطالعه آشنا شوید

چگونه شما حجم زیادی مطلب را از جاهای مختلفی مثل کتاب‌ها و نوشته‌ها را وارد بخش قابل‌اعتمادی از ذهن خود می‌کنید؟ برای بسیاری این کاری بس دشوار است! لذا برای آسان‌تر شدن یادگیری مطالب در اینجا باهم چند مرحله را مرور می‌کنیم که اگر شما این مراحل را انجام دهید نه تنها مطالعه کردن دیگر برای شما دشوار نخواهد بود بلکه این امر برای شما لذت‌بخش خواهد شد.

با آخرین تاکتیک ها و ترفندهای مطالعه آشنا شوید - 4.4 out of 5 based on 14 votes

چطور عادات خوبی برای مطالعه در دانشگاه داشته باشیم؟

دانشگاه به طور کلی متفاوت از دبیرستانه. در دانشگاه با امتحانات به مراتب کمتری مواجه هستید ولی وقتی اونها را پست سر بگذارید خیلی ارزشمنده. بعضی کلاس ها فقط نمرات میان ترم و پایان ترم دارند. خیلی مهمه به روز کار کنید و درس هاتون رو به تعویق نندازید. به خودتون نگید:"من این درس رو بعداً میخونم". چونکه اغلب اوقات خودتون رو در حالی که با شتاب اونم درست قبل از امتحان خودتون رو آماده می کنید، بعد متوجه میشید با عجله کاری از پیش نمی برید(حتی بدترش هم می کنه).

چطور عادات خوبی برای مطالعه در دانشگاه داشته باشیم؟ - 3.7 out of 5 based on 6 votes

چگونه برنامه درسی منظمی داشته باشیم

چگونه برنامه ریزی درسی داشته باشیم ؟ انتخاب مسير ورسيدن به هدف مورد نظر ما ،بسيار با اهميت است یک برنامه ریزی درسی موفق می تواند به ما کمک نماید. درس خواندن بی برنامه و تصادفی بدترین اشتباهی است که هر دانش آموزی می تواند مرتکب شود. این روش فقط به شکست منجر می شود. برای نظم داشتن باید برنامه ای برای درس خواندن تان داشته باشید و تصمیم بگیرید که چه درسی را چه زمانی می خواهید بخوانید. اولویت های تان را مدیریت کنید تا بتوانید بیشتر درس بخوانید.

چگونه برنامه درسی منظمی داشته باشیم - 3.6 out of 5 based on 22 votes

جدیدترین مطالب سایت