تبریک سال نو

موفقیت - موفقیت نامحدود - موفقیت مالی

موفقیت نه تنها برای شغل و حرفه شما اهمیت دارد، بلکه در تمام وجوه زندگی شما مهم است، از جمله روابط شخصی، شادی و تجربیاتی که کسب می‌کنید. کسب موفقیت در این حوزه‌ها ارتباط نزدیکی با چیزی دارد که هر روز به زبان می‌آورید. یک نفر انتخاب می‌کند تا از کلمات مثبتی مثل "بله! من می‌توانم انجامش بدهم!

" یا "درد موقتی است، سربلندی همیشگی است!" استفاده کند و در مقابل یک نفر دیگر انتخاب می‌کند تا از کلمات منفی مثل "اصلاً این بدرد من میخوره؟" یا "نه، این غیرممکنه." استفاده کند. فکر می‌کنید کدام یک از این دو نفر شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی دارد؟ با تغییر دادن افکار و جملاتی که هر روز به زبان می‌آورید خودتان را در مسیر موفقیت قرار می‌دهید. تنها کافی است از گفتن این 7 جمله پرهیز کرده و شروع به گفتن چیزهایی کنید که افراد موفق می‌گویند.

7 جمله ای که موفق ترین افراد جهان از آن پرهیز میکنند

1. این منصفانه نیست

بیایید واقع‌بین باشیم، هیچ چیزی در زندگی منصفانه نیست. انسان‌ها از همان ابتدا هم به سختی می‌توانستند به یک وضعیت برد-برد و منصفانه فکر کنند. در عوض، اولین چیزی که در موردش فکر می‌کردند این بود که "چه سودی برای من داره؟".
به سادگی با دانستن این حقیقت، می‌پذیرید که بی‌عدالتی جزئی از زندگی شماست. در عوض گفتن اینکه زندگی منصفانه نیست، سعی کنید از خودتان بپرسید چطور می‌توانید شرایط را بهتر کنید.

 

2. این غیرممکنه

وقتی افراد موفق به یک مانع آشکار می‌رسند، آن را به عنوان یک کار غیرممکن نمی‌بینند، بلکه به عنوان چالشی می‌بینند که منتظر بودند بر آن غلبه کنند. در عوض اینکه در مقابل چیزی که غیرممکن است تسلیم شوند، افراد موفق از خودشان می‌پرسند که "چطور می‌توانم این مشکل را حل کنم؟".

 

3. این کار رو بهتر می‌شد انجام داد

در عوض اینکه مدام در مورد چیزهایی که می‌توانسته بهتر انجام شود ناله و شکایت کنند، افراد موفق سریع از شکست‌ها عبور می‌کنند. هرچند، آنها بهبودهایی که امیدوار بودند اِعمال کنند را به خوبی می‌دانند و به دنبال این هستند که در آینده در کارشان اِعمال کنند.
به جای اینکه در شکست‌های گذشته غرق شوید، به خودتان یادآوری کنید که دفعه بعد بهتر انجام خواهید داد.

 

4. این جزو وظایف من نیست

این جمله برای افراد موفق غیرقابل قبول است. افراد موفق می‌دانند که موفقیت بایستی در میان کسانی که با هم همکاری می‌کنند تقسیم شود و هیچ کس نمی‌تواند مانع کسی در مقابل کسب موفقیت شود. کار گروهی برای افراد موفق بسیار مهم است، پس در عوض گفتن اینکه چیزی جزو وظایف کاری شما نیست، از خودتان بپرسید چطور می‌توانید همکاری بهتری با تیم‌تان داشته باشید.

 

5.من نمیدونم

با گفتن "من نمیدونم" فرصت یادگیری را از دست می‌دهید. افراد موفق به ندرت چنین جمله‌ای را می‌گویند، چون می‌دانند که وقتی چنین کاری را انجام بدهند، تسلیم عادات یک ذهن تنبل می‌شوند. شما می‌توانید نمونه این اتفاق را در فیلم تحسین شده "در جستجوی خوشبختی" با بازی ویل اسمیت ببینید. شخصیت او در یک مصاحبه حضور دارد و یک جمله به یادماندنی که شایسته افراد موفق است را می‌گوید. جمله این بود: من از آن نوع آدم‌هایی هستم که اگر از من سوالی بپرسید و جوابش را ندانم، به شما خواهم گفت که نمی‌دانم. امّا به شما قول می‌دهم تا جواب را پیدا کنم و پیدا هم خواهم کرد.

 

6. من هیچ چاره‌ای ندارم

با گفتن این جمله به خودتان، تسلیم این واقعیت می‌شوید که این شرایط است که کنترل شما را در اختیار دارد. با گفتن این جمله، خودتان را به عنوان قربانی ضعیف شرایط که علاقه‌ی کافی برای غلبه بر این شرایط را ندارد معرفی می‌کنید. افراد موفق تمام انتخاب‌های ممکن را در نظر می‌گیرند و از همه آنها استفاده می‌کنند. از امروز شروع کنید و به خودتان بگویید که شما همیشه یک انتخاب در اختیار دارید.

 

7.  فلانی خیلی احمقه

افراد موفق در مورد دیگران قضاوت نمی‌کنند، چون می‌دانند انجام این کار روی شخصیت آنها تاثیر گذاشته و احتمال این وجود دارد که باعث نابود شدن شغل‌شان شود. اگر مسئله‌ای در مورد کسی به وجود آمده، این مسئله باید به شیوه‌ای عقلانی حل و فصل شود.
بهتر است بدانید که برای موفق شدن باید افکارتان را از منفی به مثبت تغییر بدهید.

منبع: seminarema.com | lifehack

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

4.5909090909091 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.59 (11 رای)

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد
7 جمله ای که موفق ترین افراد جهان از آن پرهیز میکنند - 4.5 out of 5 based on 11 votes

جدیدترین مطالب سایت