دانلود مطالب اختصاصی برای اعضای ویژه سایت

افرادی که اقدام به تهیه اشتراک اعضای ویژه می‌کنند، علاوه بر دسترسی به محتوای رایگانی که کاربران عادی استفاده می‌کنند، می‌توانند از محتوای ویژه تری بهره‌مند شوند. از جمله :

  • جلساتی از دوره ها و محصولات آموزشی
  • محتوی اختصاصی آموزشی از دوره های ویدئویی
  • تهیه پکیج آموزشی انتخاب شده در هر 6 ماه با پنجاه درصد قیمت
  • مقالات اختصاصی بخش اعضای ویژه
  • دوره های آنلاین مخصوص اعضای ویژه
  • و ...

می خواهید جزء اعضای برنزی 1 ماهه سایت شوید (کلیک کنید)

می خواهید جزء اعضای طلایی پلاس 6 ماهه سایت شوید (کلیک کنید)

پرسش کردن، راه دسترسی به اطلاعات ناخودآگاه

یکی از دلایل تفاوت انسانهای موفق و ناکام، کیفیت و نوع سوالاتی است که از خودشان می پرسند. سوالات، قدرتی دارند که افکار انسان را بر روی یک مورد خاص، متمرکز می کنند. ذهن انسان اکثر اوقات در حال گفتگو ( پرسش و پاسخ ) است، حتی زمانی که آرام هستیم.

پرسش کردن، راه دسترسی به اطلاعات ناخودآگاه - 3.7 out of 5 based on 3 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت چهارم: روشهای آماده شدن برای سخنرانی

در این جلسه قصد داریم تا درباره محبث آمادگی برای سخنرانی با شما صحبت کنیم. برای همه ی ما این اتفاق افتاده است که آمادگی نهایی برای سخنرانی را، چه برای جلسات کوچک و چه کنفرانس های بزرگ، به لحظه ی آخر موکول کرده ایم، یعنی همان دقیقه ی نود. ممکن است در لحظه ی آخر بتوانیم همه ی تجهیزات و تدارکات را کنترل کنیم و بر روی نحوه ی چیدمان اتاق، نور و …نظر بدهیم، اما چون تا شروع سخنرانی زمان کمی باقیمانده است، این به تأخیر انداختن کنترل کارها، ما را دچار استرس می کند و همین امر باعث می شود در سخنرانی ما اختلال ایجاد کند. بنابراین بهتر است همه ی امور مربوط به آماده سازی را از قبل انجام دهیم.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت چهارم: روشهای آماده شدن برای سخنرانی - 2.5 out of 5 based on 2 votes

سه روش کسب پول در کسب و کارها

شاید اگر اغراق نکرده باشیم، مهمترین منابعی که کارآفرینان جوان در ابتدای کارشان در اختیار دارند نه پول و سرمایه بلکه زمان و انرژی است.

سه روش کسب پول در کسب و کارها - 3.0 out of 5 based on 1 vote

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت پنجم: آماده کردن متن سخنرانی

در این جلسه قصد داریم در مورد بدنه اصلی یا همان محتوای سخنرانی با شما صحبت کنیم. وقتی به شما پیشنهاد سخنرانی می دهند اولین کاری که می کنید این است که موضوع را از برگزار کننده می پرسید و وقتی که برگزار کننده موضوع سخنرانی را به شما گفت، سریعا دست به کار می شوید و شروع به آماده سازی متن سخنرانی می کنید. چون واقعا کسانی که قرار است در سمینار یا کارگاه شرکت کنند برای شما مهم هستند و همیشه سعی کنید که به بهترین و موثرترین شکل ظاهر شوید، البته ممکن است در سخنرانی که دارید اشکالاتی پیش بیاید، ولی چون از قبل آمادگی داشتید سریعا آن اشکال را برطرف کرده اید. برای آماده کردن متن سخنرانی باید تنهایی بشینید و یک قلم و کاغذ برداشته و فکر کنید که در رابطه با موضوع سخنرانی چه منابعی موجود است و تک تک منابع را بنویسید. البته می توانید بعدا از اینترنت هم کمک بگیرید و منابع بیشتری برای متن سخنرانی خود پیدا کنید.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت پنجم: آماده کردن متن سخنرانی - 2.7 out of 5 based on 3 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت یازدهم: اختلال در بیان

اختلالات گفتاری به مشکلاتی گفته می‌شود که در حین صحبت کردن به وجود می‌آید، ساده‌ترین سطح از اختلالات گفتاری بیان نادرست حروف مثل نوک زبانی صحبت کردن است تا شدیدترین سطح آن ناتوانی در صحبت یا لال بودن است. در این نوشته قصد داریم به این موضوع بپردازیم که کسانی که از اختلالات گفتاری مثل نوک زبانی صحبت کردن، تلفظ اشتباه حروف، ناتوانی در بیان حروف، لکنت زبان و … رنج می برند، چرا دچار این مشکل هستند؟ و این اختلالات از کجا شکل می‌گیرد؟

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت یازدهم: اختلال در بیان - 2.3 out of 5 based on 4 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت سوم: لحن در بیان و چند تمرین ساده

در ادامه بحث فن بیان و سخنوری به مبحث لحن در بیان می پردازیم. صدای آدمی را می‌توان به یک آلت موسیقی تشبیه کرد که طبعا نت‌های یکنواخت را نمی‌نوازد. وقتی زخمه‌ای بر چنگ دل خویش می‌زنید، کلمات را با لحنی خشن، ملایم یا معمولی و با زیر و بمی متفاوت، ملایم یا یکنواخت ادا می‌کنید. تمام این خصوصیات در برداشت شنونده از پیام شما نقشی اساسی دارد. کارشناسان معتقدند که 38 درصد از استنباط اولیه از هر عبارت، بستگی به نحوه آن دارد. در حقیقت مردم از طرز گفتار ما درباره ما به قضاوت می‌نشینند.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت سوم: لحن در بیان و چند تمرین ساده - 2.3 out of 5 based on 4 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت دهم: عناصر خوب صحبت کردن

در این قدم قصد داریم به یکی از عناصر خوب صحبت کردن یعنی کیفیت صدا بپردازیم. البته در ویدئویی که در انتهای این متن می توانید مشاهده کنید استاد معصومیان عناصر بیشتری را به شما ارائه خواهند داد. صدای آدم ها یکسان نیست. برخی صدایی به اصطلاح با روح و بلند و برخی صدایی عمیق و کوبنده دارند. برخی به طور معمول تند و برخی بسیار بلند حرف می زنند. بعد از نگاه، صدا دومین عامل در سخنرانی است. دو تأثیر بسیار مهم صدا، قدرت و انعطاف آن است. درک این مسئله اهمیت دارد که بسیاری از مردم نمی توانند صدای معمولی گفت و گوی خود را به صدای قابل عرضه در صحنه سخنرانی تبدیل کنند.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت دهم: عناصر خوب صحبت کردن - 1.0 out of 5 based on 5 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت دوم: اهمیت تمرین در یادگیری فن بیان

سخنرانی مهارتي است كه همه مي‌توانند با تمرين، آن را بياموزند. بدون شک باید گفت برای مسلط شدن بر فن بیان و ارائه یک سخنرانی خوب تنها یک راه وجود دارد و آن هم تمرین، تمرین و تمرین کردن است. نحوه ی حرف زدن شما به مثابه دروازه ای میان شما و میزان مشارکتی است که می توانید از هر فرد جدیدی که ملاقات می کنید به نفع شرکت خود جذب کنید. اگر خوب ارتباط برقرار کنید، این دروازه را رو به گفتگویی مفصل تر خواهید گشود که ممکن است در نهایت شما را به یک مشتری، مشاور، و یا حتی سرمایه گذار جدید برساند. اما اگر به اصطلاح کم بیاورید و قافیه را ببازید، شاید حتی شانس یک گفتگوی دوباره را نیز از دست بدهید.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت دوم: اهمیت تمرین در یادگیری فن بیان - 0.0 out of 5 based on 1 vote

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت نهم: شناخت مخاطبان سخنرانی

یکی از اولین گامهایی که برای یک ارائه خوب و تاثیر گذار باید برداریم و اتفاقا محکم هم باید برداشته شود این است که مخاطب خود را خوب بشناسیم. هر چقدر شناخت ما از مخاطبان و شنونده ها بیشتر باشد مسلما اجرای بهتری خواهیم داشت. اینکه چگونه و از چه راههایی باید این اطلاعت را بدست آوریم موضوع این مقاله می باشد. البته اطلاعات ما از مخاطبان فقط محدود به قبل از سخنرانی نیست بلکه در حین انجام آن و حتی پس از آن نیز ما بی نیاز از این اطلاعت ارزشمند نیستیم. پس لازم است به اطلاعات بدست آمده از هر سه مرحله توجه شود. اطلاعت قبل از سخنرانی، حین سخنرانی و بعد از سخنرانی.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت نهم: شناخت مخاطبان سخنرانی - 2.5 out of 5 based on 2 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت اول: ریتم در بیان

در طول تاریخ، اوج تاثیرگذاری انسان، توانایی ترغیب دیگران بوده است. به عبارت دیگر، هدف یا مقصود از صحبت کردن در میان جمع، کمک به روی دادن اتفاقی است که در صورت نبود صحبت های گوینده رخ نمی دهد. به عنوان مثال، وقتی دموستنز صحبت می کرد، مردم می گفتند:«چه سخنرانی خوبی!» امّا وقتی آلسیبیدز صحبت می کرد، مردم می گفتند:«پیش به سوی هدف!»

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت اول: ریتم در بیان - 2.8 out of 5 based on 10 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت هشتم: روش های کسب آرامش در سخنرانی

تصور کنید قرار است مقابل چند ده و چه بسا چند صد جفت چشم سخنرانی کنید؛ یا جلسه‌ی دفاع از پایان‌نامه‌ی کارشناسی ارشد است و باید اساتید را متقاعد کنید؛ یا در دفتر منابع انسانی شرکتی یا دفتر مدیر کارخانه‌ای نشسته‌اید تا در مصاحبه‌ی استخدامی شرکت کنید… ناگهان احساس می‌کنید از کف دست‌های‌تان آب می‌چکد! پاهای‌تان شروع به لرزیدن می‌کنند، و انگار که صدای‌تان هم مستقیما به پاهای‌تان وصل باشد، شروع به لرزش می‌کند؛ ضعف کرده‌اید و حس می‌کنید همین الان است که نقش بر زمین شوید. تا به حال در چنین وضعیتی گیر کرده‌اید؟ این وضعیت را اضطراب عملکردی یا ترس از صحنه می‌نامند.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت هشتم: روش های کسب آرامش در سخنرانی - 3.5 out of 5 based on 2 votes

راههای افزایش درآمد

بعضی كارها هستند كه حتی بدون سرمایه اولیه می‌شود انجام‌شان داد اما لازمه آن تحقیق كردن، وقت گذاشتن و مهم‌تر از آن عجول نبودن است. پس نگران نباشید، كمی وقت بگذارید و فرصت‌های شغلی منطقه زندگی خود را بشناسید. به‌دنبال نیازهای منطقه بگردید. برای این كار باید مدتی در محل زندگی‌تان بچرخید و درددل‌های كسبه و مشتریان را بشنوید.

راههای افزایش درآمد - 1.9 out of 5 based on 9 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت هفتم: گوش دادن فعالانه

بیشتر افراد در زندگی روزانه‌شان درگیر گفتگوهای زیادی با دوستان، همکاران و اعضای خانواده‌شان می‌شوند. امّا در بیشتر زمان‌ها، به خوبی که باید باشد گوش نمی‌دهیم. ما اغلب حواسمان توسط چیزهای دیگری که در محیط اطرافمان هست پرت می‌شود، مثل تلویزیون، اینترنت، موبایل یا هر چیز دیگری.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت هفتم: گوش دادن فعالانه - 1.7 out of 5 based on 3 votes

چگونه ذهن ناخودآگاهمان را برنامه ریزی کنیم؟

در وجود همه افرادی که ذهن هوشیار و درک کننده دارند یک شریک مخفی وجود دارد که تقریبا برای همه مسایل زندگی، پاسخی در آستین دارد. این شریک مخفی را با نام ضمیر ناخودآگاه و بینش درونی می شناسیم. راهکاری برای مشکلات، الهامی برای خلاقیت و ایده های ناب برای تغییر سبک زندگی که بینش هر فردی ارائه می دهد، از ناخودآگاه او در ترکیب یا تعادل با تمرکز و آرامش به دست می آیند. همه نویسنده ها، هنرپیشه ها، موسیقیدان ها و همه افراد موفق، ایده ها و خلاقیت های خود را فقط از تمرین و آموزش های منطقی و آکادمیک به دست نیاورده اند، بلکه موفقیت آنها در نتیجه ترکیب این موارد با احساسات درونی و بصیرت ذاتی به دست آمده است.

چگونه ذهن ناخودآگاهمان را برنامه ریزی کنیم؟ - 1.2 out of 5 based on 6 votes

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت ششم: وضوح در بیان

در این جلسه قصد داریم در مورد وضوح در بیان با شما صحبت کنیم. با هر صدا و سرعتی که صحبت می کنید، «وضوح» کلید موفقیت‌تان است. شنونده باید قادر باشد تمام کلمات را بشنود، بنابراین هر عبارت مبهمی می تواند این وضوح را از بین ببرد. درست صحبت کردن را با تلفظ و ادای صحیح کلمات تمرین کنید.

آموزش فن بیان و سخنوری - قسمت ششم: وضوح در بیان - 3.3 out of 5 based on 3 votes

زبان بدن در سخنرانی و نکاتی که باید مجریان و سخنرانان رعایت کنند

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که وقتی در حال صحبت با کسی هستید، علاوه بر زبان از زبان بدن نیز در سخنرانی خود استفاده کنید؟ استفاده از زبان بدن در سخنرانی علاوه بر اینکه احساسات را به درستی و کامل منتقل می کند، در انتقال پیام هم بسیار مؤثر است.

زبان بدن در سخنرانی و نکاتی که باید مجریان و سخنرانان رعایت کنند - 0.7 out of 5 based on 3 votes