آموزش مهارت های موفقیت و کارآفرینی

راز ثروت - موفقیت مالی - کسب درآمد - کارآفرینی

دوره راز ثروت - جذب ثروت

راز ثروت چیست؟ آیا شما هم مثل بقیه افراد براتون راز ثروت خیلی بزرگ جلوه داده شده؟ قاطعانه باید بهتون بگم که ثروت راز ندارد بلکه راه دارد . اگر جمله " توان مالی ندارم " را بر زبان بیاورید، همین حالا فرکانس و قدرت خود را تغییر داده‌اید.

واقعیت و حقیقت آشکار این است که پولدارشدن نیز مثل هرکاری دیگری زمینه فکری و تئوری مناسب و عملی می خواهد. مثلا کسی که می خواهد از تهران به مشهد برود حتما باید پیشاپیش زمان حرکت،مکان حرکت،نوع مسافر (باهواپیما یا قطار یا ماشین) ودیگرلوازم سفر را در ذهن خود کاملا ترسیم کرده با یک نقشه ای از پیش تعیین شده به سمت مشهد حرکت می کند.

این مقاله را حتما مطالعه کنید : رازی که ثروتمندان هیچ وقت فاش نکردند!

داستان پولدارشدن نیز دقیقا و دقیقا و دقیقا همینگونه است. کسی که چشم بسته می گوید من باید پولدارشوم با کسی که با چشم باز ومشخص کردن تمام جزئیات وخم و پیچها و روشهای  مسیر پولدارشدن می گوید من باید پولدار شوم یک تفاوت اساسی دارد و آن این است که نفر دوم قطعا به هدف می رسد ونفر اول یک عمر پول پول می کند آخرش هم آرزوی پولدارشدن را باخود به گور می برد. من یک خواهش صمیمانه از دوستان دارم که هیجگاه برای پولدارشدن چشم بسته حرکت نکنند که به مقصد نمی رسند. امرور مقاله ذیل را که  تقریبا در تمام سایتهای مطرح فارسی نشر شده و درباره روشهای پولدارشدن و افکاری که مارا پولدار خواهد کرد بحث می کند به شما نیز توصیه می کنم. در ادامه با آموزه های سمینارما همراه باشید:

دوره راز ثروت که فاش می شود

امروزه پول برخلاف گذشته های دور بر دغدغه اصلی بدل شده است بسیاری از جوان ها مایلند که خیلی زود بی درد سر به پول برسند پول دیگر مثل گذشته چرک کف دست خوانده نمی شود و بسیاری آن را حلال مشکلات می دانند.
تصور کنید جوانی که می خواهد به استقلال مالی برسد چند سال باید کار کند تا بتواند هزینه سنگین ازدواج خود را بپردازد، چند سال باید کار کند تا پول پیش یا رهن خانه را پس انداز کند یا حتی جهیزیه بخرد یا برای ادامه تحصیل با فراغ بال به شهر و دیار دیگری برود، شاید به همین دلیل هم هست که بسیاری را در اطرافمان می بینیم که مشغول چند کار دائم و پاره وقت به طور همزمان هستند والبته دائم هم گله دارند که به جایی نمی رسند .

راستش این موضوع هر چند به ظاهر اقتصادی است و در حیطه مباحث این صفحه نمی گنجد اما دارای پس زمینه های محکم روانی است. در واقع ما معتقدیم تا آنها در پس زمینه ذهن ما اصلاح نشوند این تلاش های مادی به جایی نمی رسند.
تا وقتی که معتقدید پول چرک کف دست است، برکت ندارد، پول پلید و ناپاک است، روح آدم را آلوده می کند و یا اینکه همه پولدارها حقه بازند و یک گوشه دلشان خالی است و با کار حلال نمی شود ثروتمندشد وامثال این مفکوره ها که با روح اسلام نیز همخوانی ندارد، یقینا نمی توانید پولدار شوید یا از پولدارشدن خود لذت ببرید.

اسلام کسب حلال را بهترین عبادت می داند و شخص پولدار را که از پول خود برا ی خدمت به جامعه استفاده می کند بهترین فرد جامعه می داند چون در احادیث معتبر اسلامی هست که رسول خدا ص فرمود: محبوب ترین بندگان در پیشگاه خداوند کسی است که نفعش به مردم بیشتر برسد. خوب معلوم است که یک ثروتمند وپولداری که از پولش برای امداد نیازمندان استفاده می کند نفعش بیشتر از دیگران به جامعه می رسد. خلاصه اینکه مرتب پیش این و آن هم بگوئید که بدهکارم و قرض دارم و به قول گفتنی زار بزنید هم جز آنکه مناعت طبع شما را زیر سوال می برد قرض و بدهی بیشتری برایتان به ارمغان می آورد.

 

پس چه باید کرد؟در نخستین گام باید نگاهمان را به موضوع پول و ثروت عوض کنیم. نمی توانیم مدام آن را مذمت کنیم و بعد بخواهیم یک شبه میلیونر شویم!
باید ابتدا احساس ما احساس خوبی به پول باشد و به فوایدی که پولدار بودن ما می تواند برای خود، خانواده، اطرافیانمان و حتی جامعه مان داشته باشد تمرکز کنیم. کارهای جزئی که می تواند دنیا و آخرت ما را بسازد و رسیدن به لبخند شادی دردمندی که با یاری ما به آرامش رسیده است و نیز شکرگزار بودن در قبال هر آنچه که هر چند اندک در ابتدای این راه بدست می آوریم و بعدهم پیدا کردن راه های درست و تمرکز بر روی هدفی که می بایست با اهداف انسانی و اخلاقی آمیخته باشد.

این مقاله را حتما مطالعه کنید : دنبال کردن عادات افراد ثروتمند، ثروتمندتان نمی‌کند

برای ثروتمند شدن باید احساس خوبی نسبت به کار و حرفه خود داشته باشید و از تمام وجود باور داشته باشید که لیاقت و شایستگی آن را دارید که ثروت را وارد زندگی خود کنید.حتما در اطراف خود کسانی را دیده اید که پولدار بوده اند اما ورشکست شده اند و نیز افرادی که مرتبا پله های ترقی را چنان طی می کنند که حتی اطرافیانشان هم از یاد می برند که آنها از کجا شروع کرده بودند!
خیلی ها اوضاع نابسامان اقتصادی، رقابت شدید، نداشتن پشتوانه های مالی و حمایت های بانکی و حتی داشتن خانواده ای فقیر و متوسط را مانع پولدار شدن می دانند در حالی که هیچ یک از آنها جزو علل اصلی به حساب نمی آیند و فقط پیش پا افتاده ترین بهانه هایی هستند که ما برای پنهان شدن پشت رخوت ها و بی حالی های درونی خود! بدان ها چنگ می زنیم!

من راز ثروت را کشف کردم !! (جذب ثروت - قوانین ثروتمندی)

برای همین هم هست که برای پولدار شدن مثل هر کار دیگری می بایست ابتدا و در گام نخست یک طرح اولیه داشت، همین نداشتن طرح است که وقتی بسیاری ناگهان پله های ترقی را طی می کنند و پولدار می شوند به ناگهان هم آن را از دست می دهند. اگر می خواهید پولدار شوید باید از همین حالا بدانید برای چه و وقتی که پولدار شدید می خواهید به چه حسی برسید و با آن پول چه کار کنید و حتی تا کجا پیش بروید، حتی لازم است با برنامه زیزی دقیق مبلغ آن را هم مشخص کنید.
به قول هارواکر نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند بیشتر مردم ترموستات های ذهنشان برای بدست آوردن هزار دلار، برای چند صد دلار و برخی حتی زیر صف تنظیم شده است و بدون آنکه علتش را بدانند هیچ حرکتی از خودشان برای کسب پول انجام نمی دهند. در واقع بیشتر مردم به ظرفیت واقعی خود دست نمی یابند، بیشتر افراد موفق نیستند زیرا براساس آنچه که می توانند ببینند حرکت کرده و از نظر فکر و عمل سطحی نگر هستند.

 


اگر در جایی از کتابش می گوید: « درختی را در نظر بگیرید فرض کنیم این درخت نمایانگر زندگی است، بر روی این درخت میوه های متعددی وجود دارد. در زندگی ما، میوه ها همان نتایجی هستند که از اعمال خود می گیریم. پس ما به میوه ها که همان نتایج اعمال خود هستند نگاه می کنیم و از دیدن آنها شادمان می شویم. اما زمانی که تعداشان کافی نیست، کوچک هستند و طعم خوبی ندارند چه باید کرد؟
بیشتر ما متوجه میوه یا نتیجه کار خود هستیم اما در حقیقت باید به عواملی که این میوه ها را به وجود آورده است توجه کنیم. مثل بذر و ریشه ها. بذری که زیر زمین است محصول رهایی زمین را ایجاد کرده است. این نادیدنی ها هستند که دیدنی ها را می سازند.

 


یعنی اینکه اگر ما خواهان تغییر دادن میوه ها هستیم، اول باید ریشه ها را تغییر دهیم. اگر مایلید مواردی که در زندگی قابل دیدن هستند را تغییر دهید، باید آنچه که قابل دیدن نیستند را تغییر بدهید.»باید ذهنمان و درونمان را اصلاح کنیم و زمینه را اندک اندک برای پولدار شدن و به ثروت رسیدن فراهم کنیم بعد به راهکارهایی که نویسندگان و ثروتمندان ارائه کرده اند، بپردازیم.
الگو قرار دادن افراد موفق و ثروتمند که از صفر شروع کرده اند و خود ساخته ملیونر و پولدار های معروفی شدند بهترین روش برای پولدار شدن است که در مقاله بعدی به لطف خداوند افکار چند تن از معروفترینپولدار ها را نشر خواهم نمود گرچند در پست قبلی برخی توصیه های بیل گیتس ثروتمند ترین فرد جهان برای ثروتمند شدن را خدمت تان ارائه کردم اما همانجا نیز یاد آوری کردم که مهم ترین توصیه های کاربردی این ثروتمند ترین مرد جهان را که در یک دبیرستان امریکایی برای رشد استعداد ونبوغ مالی دانش آموزان کرده بود در پستهای بعدی تقدیم خواهم نمود.

برای مشاهده همین الان کلیک کنید

دوره راز ثروت 70 سال تجربه در کسب و کار ایران

بیاین با هم صادق باشیم ، همه ما علاقه مندیم برای اینکه بدانیم چطور میشه ثروت بیشتری به دست بیاریم، و کسب درآمد بیشتری از کارمان داشته باشیم، هر روز به دنبال راه های ساده برای کسب درآمد و ثروت باشیم.
برای مشاهده همین الان کلیک کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ به این مطلب چه امتیازی می دهی؟

2.9838709677419 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 2.98 (31 رای)

مجموع رتبه (1)

3 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
 • محمد

  دارای رتبه 3 از 5 ستاره

  با سلام
  ممنون از مطالب زیبایی که نوشتین ؛ بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه فعالان تجاری خواهشی که از شما بزرگواران دارم اینست که مطالبی که بیشتر جمبه کاربردی با شرایط اقتصادی جامعه کشور عزیزمان ایران دارد انتخاب فرمائید تا کاربران عزیز بتوانند از آن مطالب در انجام هر چه بهتر فعالیتهای شوغلیشان بهره مندگردنند . با سپاس

 • سلام دوست عزیز
  جهت اطلاعات جامع تر شما میتونید از پکیج آموزشی تجربیات 70 ساله کسب کار ایران دکتر جهانگیری و پیکیج بورس مهندس قربانی استفاده کنید
  شاد و پیروز باشید

 • سامان

  مقاله خوب و علمی بود غیر از اینکه یک دروغ بزرگ توش بود و اونم اینکه اسلام با ثروت موافقه. شما آیات قران رو بخون یه آیه پیدا کن که مردم رو به ثروت دعوت کرده باشه. هر جا صحبت از ثروت و پول هست بغل از آتش و جهنم صحبت شده.

 • سلام دوست عزیز
  خیر به این صورتی که شما گفتید نیست!!!!!
  در اسلام مال و ثروت هیچوقت تحقیر نشده است، نه تولیدش، نه مبادله اش، نه مصرف کردنش، بلکه همه اینها تأکید و توصیه شده است و برای آنها شرایط و موازین مقرر شده است و هرگز ثروت از نظر اسلام دور افکندنی نیست بلکه دور افکندنش (اسراف، تبذیر، تضییع مال) حرام قطعی است. این اشتباه از آنجا ناشی شده که اسلام با هدف قرار دادن ثروت، با این که انسان فدای ثروت شود مخالف است و سخت مبارزه کرده است. به عبارت دیگر پول پرستی را و اینکه انسان برده پول باشد و دیگر اینکه انسان پول را به خاطر خود پول و برای ذخیره کردن و اندوختن بخواهد تحریم کرده است.
  نظر منفی قرآن کریم درباره هدف قرار دادن پول و ثروت
  مال را گر بهر دین باشی حمول *** نعم مال صالح خواندش رسول
  آب در کشتی هلاک کشتی است *** ور بود در زیر کشتی پشتی است

  در قرآن کریم در همین باره می فرماید: «الذین یکنزون الذهب و الفضه و لا ینفقونها فی سبیل الله فبشرهم بعذاب الیم؛ کسانی که طلا و نقره را گنجینه می سازند و در راه خدا انفاق نمی کنند را به مجازات دردناکی بشارت ده» (توبه/ 34). نام این حالت حرص و آز است که اسلام با آن مخالف است. همچنین اگر پول را فقط برای پرکردن شکم و برای عیاشی و بیکاری و ولگردی بخواهد که نام آن شهوترانی است، چنین چیزی را محکوم کرده است. در این حالت پول خواستن توام است با دنائت و پستی و محو شخصیت انسانی در پول و فقدان هرگونه شخصیت انسانی و شرافت معنوی. نقطه مقابل، این است که انسان پول را به عنوان یک وسیله برای فعالیت و عمل و تسهیل و تولید بخواهد. در این صورت پول تابع آن هدف کلی است که انسان پول را برای آن هدف می خواهد. حدیثی است از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم: «نعم المال الصالح للرجل الصالح؛ مال حلال مرد صالح را سزاست». مولوی مضمون این حدیث را به نظم آورده می گوید:

  تشبیه ثروت و انسان به دریا و کشتی از آن نظر که در یک وضع او را غرق می کند و در خود محو می کند و شخصیت او را محو می سازد و در صورت دیگر نه تنها ضربه به شخصیت او نمی زند، وسیله ای منحصر است برای رسیدن به مقصد و تکمیل شخصیت خود، فوق العاده تشبیه خوبی است. قرآن می فرماید: «ان الانسان لیطغی* أن رآه استغنی؛ به راستی انسان هنگامیکه خود را بی نیاز می بیند دچار سرکشی می شود» (سوره علق/ آیه 6). این آیه نقش پول را در فاسد کردن شخصیت انسانی بیان می کند.

  آخرین بار در تاریخ حدود 4 سال قبل توسط مشاور فروش ویرایش شد
 • امین بخشی

  با سلام و تشکرات بسیار فراوان از مطلب مفید و خوبتان
  مرسی
  من همیشه مطالب شمارو دنبال میکنم

دوره راز ثروت که فاش شد (خبر مهم) - 3.0 out of 5 based on 31 votes

جدیدترین مطالب سایت